GSK Spartak Děčín pořádá Děčínskou kotvu 2016 O pohár Věry Čáslavské

Věra Čáslavská. Foto: archiv Lucie Makalová
Věra Čáslavská. Foto: archiv Lucie Makalová

DĚČÍN - GSK Spartak Děčín pořádá 5. ročník závodu ve sportovní gymnastice žákyň a juniorek „Děčínská kotva 2016“ O pohár Věry Čáslavské. Jedná se o jedinou soutěž, které dala své jméno naše nejúspěšnější olympijská vítězka Věra Čáslavská, a které se pravidelně a osobně zúčastňuje.

Reklama

S Děčínem ji spojuje mnohaleté přátelství s manželi Rejnartovými, kteří v Děčíně vybudovali velmi úspěšné gymnastické centrum, kde vyrostla řada československých a později českých reprezentantek.

Zuzana Rejnartová byla také dvanáct let trenérkou národního týmu v celé řadě evropských a světových soutěžích a stála i u posledního úspěchu družstva ČSSR na OH v Soulu v roce 1988 v roli reprezentační trenérky.

Loňská soutěž „Děčínská kotva 2015“ proběhla bohužel bez účasti V. Čáslavské. Den před konáním soutěže musela podstoupit naše nejlepší olympionička závažnou operaci slinivky břišní, po které se dosud zotavuje. Jak však sama oznámila, nejezdí po okázalých akcích ani do Japonska, kde na ni dosud nezapomněli a kam je neustále zvána, ale do Děčína zcela jistě přijede a na setkání s nejmladší generací nadějných gymnastek se upřímně těší. Dosud neztratila nic ze své odhodlanosti bojovat, nic nevzdávat a šířit optimismus založený na skromnosti, pracovitosti a čestnosti, který pramení z jejího celoživotního vyznávání smyslu pro fair play nejen ve sportu, ale i v osobním životě.

Pořadatele mrzí, že se doposud nepodařilo závod umístit do haly s diváckým zázemím, a musí tak omezovat účast zájemců zejména ze zahraničí, pro něž je nutné zajistit regulérní soutěžní podmínky na nářadí odpovídající standardu UEG a FIG. Soutěž proto proběhne opět v domácích stísněných podmínkách tréninkové tělocvičny SKDM Děčín v Riegrově ulici, kde závod začíná v 10:30 hodin a finálová vystoupení od 13:00 hodin, po nichž bezprostředně následuje slavnostní předávání cen a setkání účastníků s Věrou Čáslavskou.

Akce se koná v sobotu 14. května 2016.

Autor: Lucie Makalová

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře