Věřím, že náš vrchol ještě přijde, říká Robert Landa

Robert Landa. Archiv: MojeDěčínsko.czRobert Landa. Archiv: MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Potvrdit příslušnost k ligové špičce a znovu bojovat o medaile. Takové jsou cíle basketbalistů Děčína pro druhou část sezóny. „Věřím, že se budeme zlepšovat,“ říká Robert Landa, jenž patří k nejzkušenějším hráčům družstva.

Reklama

V předešlých dvou sezónách jste získali stříbro v Kooperativa NBL. Takže laťku máte postavenou hodně vysoko.

Už se nedíváme zpátky. Byli jsme sice dvakrát druzí, ale každý rok je to vlastně jiná soutěž. Momentálně se držíme na třetí příčce. Většina týmů posílila o další zahraniční hráče, kteří zvedají kvalitu.

Jak byste charakterizoval současnou fázi ligy z pohledu Děčína?

Snažíme se dostihnout druhé Pardubice a chystáme se na boje v elitní šestce ve skupině A1. Týmy budou bojovat o co nejlepší umístění pro play off a aktuální pořadí se ještě může rozházet. Jsme na to zvědaví. Motivace je velká a výhodou je, že se počítají i výsledky ze základní části.

Co říkáte na složení děčínského celku?

Kádr se proměnil. Staronovou posilou je Pavel Houška, v průběhu sezóny přišel Lukáš Palyza a už na jejím začátku Kuba Krakovič. Mnohem větší herní vytížení dostává Šimon Ježek. Myslím, že máme rezervy a budeme se zlepšovat. Věřím, že náš vrchol ještě přijde.

V Českém poháru jste ale už dohráli.

Chtěli jsme se jako každý rok dostat do finálové čtyřky pro turnaj o pohárovou trofej, ale Pardubice nás porazily ve čtvrtfinále a byly zaslouženě lepší. Říká se, že když nevyšel pohár, soustředíme se na ligu. Ale takhle bych to nebral. Domnívám se, že bychom zvládli obě soutěže.

Už uvažujete o play off v Kooperativa NBL?

Těžko předvídat, protože do konce února mohou probíhat přestupy hráčů a složení družstev se může změnit. Chceme být co nejlepší. Play off bude náročné, jelikož čtvrtfinále i semifinále se hrají na čtyři vítězství. Mohou nastat zranění, pokles formy, někomu se naopak extrémně zadaří. Vyhrát čtyřikrát není jednoduché, a každý zápas může rozhodnout.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře