Spoléháme na domácí prostředí, říká Bažant o sérii s Pardubicemi

Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Jasný motiv má pro basketbalisty BK Děčín probíhající play off Kooperativa NBL. „Když už jsme v semifinále, chceme se poprat o finále,“ říká za celý hráčský tým Lukáš Bažant. Zároveň si uvědomuje, že to nebude snadná práce.

Reklama

Jak se ohlížíte za minulými sezónami, pokud jde o medailové úspěchy Děčína?

V klubu jsem pět let, dvakrát jsme vypadli ve čtvrtfinále, ale nyní jsem už potřetí v řadě s týmem v semifinále. Máme za sebou i dvě finálové účasti. Předloni i loni jsme se dostali ke stříbru přes Prostějov, jehož jsme vyřadili v semifinále. A pak hráli s Nymburkem.

Nyní ale bojujete s Pardubicemi. Čím je typický právě tento soupeř?

Už před rokem Pardubičtí vyhlašovali jako cíl finále. A letos pro to dělají maximum. Mají usazený kádr, navýšili rozpočet a po Nymburku jsou asi nejsilnějším českým celkem. Jejich trenér Sanders hrál dlouhá léta za Děčín, kde to zná. Navíc Pardubice disponují špičkovými hráči jako jsou Autrey, Burnett, Wall, Nečas, Pandula, Švrdlík, Kotas.

Série začíná 2. a 3. května v Pardubicích a teprve potom se přesune do Děčína.

Nedá se nic dělat, že musíme nejprve do Pardubic. Pokusíme se urvat jeden zápas venku a spoléháme na domácí prostředí. I když Pardubice jsou favoritem, ve čtvrtfinále jednou prohráli ve Svitavách. Takže věřím, že jsme schopni je potrápit.

Jak jste spokojen se svým herním vytížením?

Máme pár zraněných hráčů, dostávám větší prostor. Ale je dobře, že síly jsou rozložené na víc hráčů. Tím, že se hrají dva zápasy za sebou, je potřeba zapojení šíře kádru. Zatím to funguje.

Co pro Děčín znamená vrchol sezóny?

Myslím, že po kondiční stránce jsme na tom dobře. Prožíváme nejlepší období soutěže, na které jsme se těšili. A teď to můžeme potvrdit v praxi.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře