Reprezentant Pavel Houška se vrací do BK Děčín

Generální manažer BK Děčín Lukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Generální manažer BK Děčín Lukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Atraktivní novinku oznámil basketbalový klub BK ARMEX Děčín. Stříbrný celek minulého ročníku Kooperativa NBL se dohodl na tříleté spolupráci s reprezentantem Pavlem Houškou.

Reklama

Vynikající basketbalista se do Děčína vrací po čtyřech sezónách strávených v Nymburce, s nímž získal čtyři mistrovské tituly v NBL. Ústecký odchovanec v Děčíně odehrál předtím šest sezón mezi roky 2006 a 2012, kdy se vypracoval v lídra týmu a v posledních dvou sezónách se stal dokonce MVP ligy!

Lukáš Bažant prodloužil, Luboš Stria končí

Hráčskou smlouvu o dva roky prodloužil děčínský odchovanec Lukáš Bažant, kterého tak čeká po návratu z Ústí již pátá sezóna v dresu Válečníků. V uplynulém ročníku, v jehož začátku se potýkal se zraněním kolene, měl průměry 14,5 minuty, 4,2 bodu, 2,9 doskoku.

Dále klub jedná o prodloužení smlouvy i s Jiřím Jelínkem. Pokud by k dohodě nedošlo, bude se na post podkošového hráče hledat ještě jedno jméno a není vyloučeno, že by se jednalo o cizince.

Nate Carter po sezóně odcestoval do USA. Svůj přínos pro tým měl veliký, především v období zranění českých podkošových hráčů. I jemu se však nemoci a zranění zcela nevyhnula. Klub se rozhodl s ním spolupráci neprodloužit.

Hráčská smlouva vypršela zároveň Luboši Striovi a klub se rozhodl ji neprodloužit. Na pozici křídla v současné situaci klub náhradu nehledá.

Zbytek hráčského kádru by měl zůstat beze změn a tým by tak byl připraven na sezónu. Příležitost bojovat o své místo v týmu dostane opět několik mladých hráčů.

Generální manažer klubu Lukáš Houser se vyjádřil k současným změnám: „V první řadě bych chtěl poděkovat Lubovi Striovi za to, co pro Válečníky udělal! Do Děčína přicházel jako „nechtěný“ v Kolíně a během čtyř a půl sezóny, které v našem klubu strávil, se výraznou měrou zasloužil o dvě stříbrné medaile. Zároveň jsem rád, že můžeme zpět mezi Válečníky přivítat Pavla Houšku. Jeho zkušenosti a zápal pro hru nám nepochybně pomohou nejen v podkošovém prostoru.“

ČTĚTE: Finále nám už nikdo nesebere, libuje si děčínský manažer Lukáš Houser

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře