Preview před zápasem 2. kola čtvrtfinále play-off s USK Praha

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comenta
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comenta

Děčín - Informace ke středečnímu (13.4.2016) zápasu 2. kola čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL mezi týmy USK Praha a BK ARMEX Děčín. Začátek utkání je v 18 hodin.

Reklama

Čtvrtfinálová série mezi Válečníky a Sovami se za stavu 1:0 na zápasy pro svěřence Pavla Budínského přesouvá do metropole hlavního města. Utkání číslo 2 se hraje ve středu 13. dubna od 18 hodin na Folimance.

Sobotní první mač série před téměř jedenácti stovkami fanoušků ovládli i bez zraněných Jakuba Houšky s Tomášem Pomikálkem hráči Děčína, kteří zvítězili desetibodovým rozdílem 68:58.

Válečníkům se – především střelecky – výrazně nepovedla úvodní čtvrtina, po níž prohrávali 8:14. Ve druhém kvartálu se ovšem obraz hry proměnil, na kurtu hráli prim borci v bílých dresech, kteří tuto čtvrtinu ovládli 30:12 a do kabin šli s dvanáctibodovým vedením v zádech.

Vysokoškoláci ovšem rozhodně nesložili zbraně, avšak po změně stran vedení domácího týmu dlouhou dobu oscilovalo stále kolem desetibodové hranice. Ještě více přitáhnout šrouby se Pražanům povedlo ve čtvrtém kvartálu, kdy se dokonce dostali v polovině 35. na krátkou dobu po Feštrově trojce do vedení. Děčínští si ho však záhy vzali zpět a do konce utkání již nepustili, takže díky vítězství 68:58 se Tomáš Vyoral a spol. ujali v sérii vedení 1:0 na zápasy.

Bodovými tahouny děčínské družiny byli pivoti Nathan Carter (13 bodů) a Jiří Jelínek (11), na straně USK hráli střelecký prim devítibodoví power forwardi Pavel Grunt a Igor Josipovič společně s rozehrávačem Lukášem Feštrem.

Z týmových statistik lze vyzdvihnout poměr ztrát, kterých svěřenci Mirsada Aliloviče zapsali 15 oproti sedmi děčínským. Pražané se také „spáchali“ o osm faulů více a v kolonce efektivity jasně vládli Děčínští, konkrétně poměrem 93:57.

Komentáře BK ARMEX Děčín

Mgr. Pavel Budínský (hlavní trenér): „Z našeho pohledu je dobře, že do utkání číslo 2 vstupujeme s výhrou v zádech a i s vědomím, že jsme letos na Folimance ještě neprohráli. Je nabíledni, že USK bude chtít tuto skutečnost změnit, poněvadž je v situaci, kdy by mu druhá prohra snižovala šanci na postup. Proto očekáváme od soupeře razantní nástup s maximálním úsilím ve všech herních činnostech. My ale chceme být týmem, který bude absolutně koncentrován od samého začátku, mentálně připraven na všechny situace a jenž si půjde trpělivě za svým cílem, jímž je druhá výhra v sérii."

Jiří Jelínek (pivot): „Jak jsme se v sobotu přesvědčili, USK nám nedá nic zadarmo a nebudeme mít volné střely. Musíme si pohlídat především jejich pick and roll, ze kterého jsme dostali pár laciných košů. Utkání bude opět fyzické a důležitým faktorem bude určitě obrana. Na Folimance totiž moc bodů nepadá."

Zranění hráčů před utkáním: Děčínský kouč stejně jako v prvním utkání série nebude moci využít služeb zraněného dua Tomáš Pomikálek (křídlo) - Jakub Houška (pivot).

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře