Jakub Krakovič posílí basketbalisty Děčína

Jakub Krakovič. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Jakub Krakovič. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Basketbalový celek Děčína posílil nový hráč - Jakub Krakovič. Zkušený a 205 cm vysoký pivot v loňské sezóně působil ve francouzském Calais Basket Cheminots JMC ve čtvrté nejvyšší soutěži NM2, když dosahoval průměrů 26 minut, 13 bodů a 8 doskoku na zápas. Před odchodem do zahraničí působil kyjovský rodák v NBL postupně v dresech Prostějova, Chomutova, Ústí nad Labem a Brna.

Reklama

Krakovičova stopa v NBL byla nejvýznamnější v ročníku 2014/15, kdy byl po Špilberkem lídrem brněnského týmu s průměry 27 minut, 14 bodů a 5,5 doskoku na zápas. V ústeckém dresu byla nová děčínská akvizice významným členem týmu, když zde strávil dvě sezóny. Úspěšnou sezónu 2013/2014 (Ústí postoupilo do play-off ze 6. místa) strávil na hřišti průměrně 22 minut, doručoval téměř 8 bodů a doskočil 4,3 míče na zápas.

Méně povedenou (Ústí na celkově 12. místě ze 13, tedy 6. místo v nadstavbové skupině A2) sezónu 2012/2013 měl však osobní průměry velmi podobné: 24 minut, 8 bodů a 4,1 doskoku. Chomutovské angažmá v ročníku 2012 znamenalo postup do předkola play-off z 10. místa, když Krakovič odehrál průměrně 24 minut, dával 10 bodů a doskakoval 4,5 míče na zápas. V prostějovském dresu ve stříbrných letech 2009-11 jako mladý odchovanec spíše paběrkoval.

Krakovič v současnosti řeší svalové zdravotní komplikace způsobené v přípravě, které jej ještě na zhruba dva týdny vyřazují ze hry. Podle aktuálního stavu by se tak měl do tréninkového procesu naplno zapojit po návratu děčínského týmu z turné na Slovensku.

„Jakub Krakovič k nám přichází jako doplnění podkošové sestavy. Máme tři velmi zkušené pivoty a jednoho ještě hodně mladého. Jakubových 25 let je přesně to, o co jsme stáli jak pro letošní sezonu, tak i s výhledem do budoucna,“ uvedl k příchodu pětadvacetiletého pivota generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

Jakub Krakovič ke svému příchodu do Děčína řekl: „Jsem rád, že jsem se dohodl na spolupráci v Děčíně. Klub má ty nejvyšší ambice a já udělám všechno proto, abychom je s týmem naplnili a já byl platným článkem družstva.“

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře