Finále nám už nikdo nesebere, libuje si děčínský manažer Lukáš Houser

Lukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Lukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Skvělá sezóna. Tak se dá v krátkosti zhodnotit vystoupení basketbalistů BK Děčín v soutěžním období 2015/2016. Největším úspěchem je opakovaná účast ve finále nejvyšší soutěže. Severočeský tým zanechal na českých palubovkách vynikající dojem a je pevnou součásti basketbalového dění v republice. Potvrzuje to i generální manažer klubu Lukáš Houser.

Reklama

Dlouhodobá práce děčínského klubu má ohlas a kredit i v rámci české reprezentace. Jak se to projevuje v konkrétním případě?

Do širší nominace národního týmu pro přípravu na kvalifikaci o olympijské hry v Riu 2016 byli zařazení Tomáš Vyoral a Tomáš Pomikálek. Jsme rádi, že tam jsou. Přece jen bývá Děčín vnímán jako přední ligový celek a vyjádřením toho je i zájem o naše hráče. Z herního hlediska jejich pozvánka do reprezentace nemá vliv na závěr ligové sezóny, protože reprezentační akce začínají až po skončení ligy.

Jak ze širšího pohledu berete finálovou účast BK Děčín v Národní basketbalové lize?

Linka mezi úspěchem a neúspěchem je nesmírně tenká. V předešlých letech jsme třeba vypadli až v pátém čtvrtfinálovém zápase prohrou o jediný bod nebo o tři body, v podstatě tedy šlo o jednu vydařenou, či nevydařenou střelu. Byla z toho jen pátá místa. Naopak v roce 2015 a následně i 2016 jsme se dostali do finále. A to nám už nikdo nesebere (úsměv).

Čekali jste obhajobu finálového startu?

Loni jsme získali stříbro, ale nikde nebylo napsané, že i o rok později budeme hrát o medaile, i když jsme si to samozřejmě přáli. Měli jsme stejné ambice a vážíme si toho, že jsme je naplnili. Finálový soupeř z Nymburka - to je jiná kategorie. Působí také v mezinárodních a evropských soutěžích, nedávno vzdoroval na hřišti i slavnému CSKA Moskva, a funguje v jiném režimu.

Dá se odhadnout, jestli nastanou v děčínském kádru v létě hráčské změny?

Zatím je na takové úsudky brzy. Většina hráčů je pod smlouvu, ale je možné, že někdo odejde a přijde.

V BK Děčín pracujete už patnáct let a jste tudíž jedním z pilířů klubu. Je těžké zajišťovat podmínky pro špičkový ligový basketbal?

Vážně to letí. Přišel jsem do Děčína jako hráč v pětadvaceti letech z Ústí nad Labem a je mi čtyřicet. Šest sezón jsem byl v hráčském kádru, další rok hrajícím sportovním manažerem a teď jsem osmým rokem generálním manažerem. Zabezpečit ekonomiku není snadné, sportovní stránku dáváme dohromady s trenérem. Naším cílem je dodržovat sliby, dohody a smlouvy. Někdy je nepříjemné, když musíme řešit potíže. Ale někomu i přidáme, to se taky děje. Děčín je spjatý s basketbalem a jako klub patříme neodmyslitelně k městu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře