Finále nám už nikdo nesebere, libuje si děčínský manažer Lukáš Houser

Lukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.czLukáš Houser. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Skvělá sezóna. Tak se dá v krátkosti zhodnotit vystoupení basketbalistů BK Děčín v soutěžním období 2015/2016. Největším úspěchem je opakovaná účast ve finále nejvyšší soutěže. Severočeský tým zanechal na českých palubovkách vynikající dojem a je pevnou součásti basketbalového dění v republice. Potvrzuje to i generální manažer klubu Lukáš Houser.

Reklama

Dlouhodobá práce děčínského klubu má ohlas a kredit i v rámci české reprezentace. Jak se to projevuje v konkrétním případě?

Do širší nominace národního týmu pro přípravu na kvalifikaci o olympijské hry v Riu 2016 byli zařazení Tomáš Vyoral a Tomáš Pomikálek. Jsme rádi, že tam jsou. Přece jen bývá Děčín vnímán jako přední ligový celek a vyjádřením toho je i zájem o naše hráče. Z herního hlediska jejich pozvánka do reprezentace nemá vliv na závěr ligové sezóny, protože reprezentační akce začínají až po skončení ligy.

Jak ze širšího pohledu berete finálovou účast BK Děčín v Národní basketbalové lize?

Linka mezi úspěchem a neúspěchem je nesmírně tenká. V předešlých letech jsme třeba vypadli až v pátém čtvrtfinálovém zápase prohrou o jediný bod nebo o tři body, v podstatě tedy šlo o jednu vydařenou, či nevydařenou střelu. Byla z toho jen pátá místa. Naopak v roce 2015 a následně i 2016 jsme se dostali do finále. A to nám už nikdo nesebere (úsměv).

Čekali jste obhajobu finálového startu?

Loni jsme získali stříbro, ale nikde nebylo napsané, že i o rok později budeme hrát o medaile, i když jsme si to samozřejmě přáli. Měli jsme stejné ambice a vážíme si toho, že jsme je naplnili. Finálový soupeř z Nymburka - to je jiná kategorie. Působí také v mezinárodních a evropských soutěžích, nedávno vzdoroval na hřišti i slavnému CSKA Moskva, a funguje v jiném režimu.

Dá se odhadnout, jestli nastanou v děčínském kádru v létě hráčské změny?

Zatím je na takové úsudky brzy. Většina hráčů je pod smlouvu, ale je možné, že někdo odejde a přijde.

V BK Děčín pracujete už patnáct let a jste tudíž jedním z pilířů klubu. Je těžké zajišťovat podmínky pro špičkový ligový basketbal?

Vážně to letí. Přišel jsem do Děčína jako hráč v pětadvaceti letech z Ústí nad Labem a je mi čtyřicet. Šest sezón jsem byl v hráčském kádru, další rok hrajícím sportovním manažerem a teď jsem osmým rokem generálním manažerem. Zabezpečit ekonomiku není snadné, sportovní stránku dáváme dohromady s trenérem. Naším cílem je dodržovat sliby, dohody a smlouvy. Někdy je nepříjemné, když musíme řešit potíže. Ale někomu i přidáme, to se taky děje. Děčín je spjatý s basketbalem a jako klub patříme neodmyslitelně k městu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře