Děčín zajíždí na palubovku Kolína, ten dokáže trápit favority

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - V 9. kole Kooperativa NBL budou basketbalisté Děčína čelit soupeři z Kolína na jeho palubovce. Kolín patří mezi nebezpečné protivníky, dokáže potrápit i papírově silnější celky, a právě Děčín sám poznal sílu Kolína, když v loňské sezóně na jeho hřišti prohrál.

Reklama

Kolín před sezónou opustili Kamil Aušprunk, Showron Glover a Chris McEachin, naopak jej posílili hráči z Ostravy, Garret Kerr (USA, křídlo, power forward, 194 cm) a Adam Číž (rozehrávač, 192 cm).

Jenže Číž, jeden z nejlepších hráčů ligy, má od přípravy problémy s kolenem, a tak Kolín musel ještě narychlo angažovat (na dva měsíce) srbského rozehrávače Bojana Maleševiče. Už v rozjeté sezóně pak dorazil rozehrávač Kwan Waller, jenže tomu byla při zdravotní prohlídce zjištěna únavová zlomenina a následovalo okamžité ukončení spolupráce.

Další pokus posílit sestavu oznámil klub minulý týden, kdy na měsíční try-out dal šanci americkému rozehrávači Chrisi Dixonovi. Kromě trablů na rozehrávce postihla Kolínské v přípravě ještě jedna nepříjemnost, když se zranil pivot Ladislav Horák. Kdy se zranění vrátí na hřiště a jestli Maleševič opravdu odejde po dvou měsících je však zatím nejasné.

Je vidět, že mužstvo z Polabí hledá svou tvář, což spolu se zraněními a těžkým rozlosováním znamenalo čtyři prohry v prvních čtyřech utkáních. Kolín postupně padl s Prostějovem, Pardubicemi a Nymburkem. Čtvrtá prohra pak přišla v Ústí a byla dost vysoká 110:87. Od tohoto duelu však Kolínští čtyřikrát zvítězili, naposledy na USK Praha (nejlepší střelci Kolína: Machač 23, Hunt 9, Bakič 9), ze dna tabulky se posunuli na 7. místo a začínají naplňovat předsezónní ambice.

Geosan bodově táhnou cizinci Bakič (17,9 bodu na zápas), Skinner (13,1) a Kerr (12,0), který kromě bodů má také téměř 10 doskoků na zápas. Tuto trojici pak doplňuje zkušený David Machač s průměrem 15,1 bodu na zápas.

Zda Válečníci navážou na výborné představení proti Prostějovu uvidíme v sobotu od 17.45 hod.

O síle Kolína ví i trenér Armexu Pavel Budínský. "Kolín se po sérii porážek odrazil k sérii vítězství, a to je silný signál, že nás čeká velmi těžký duel. Kvalita kádru Kolína je jasná, disponuje zkušenými hráči z nichž může být kdokoliv tahounem v jakémkoliv utkání. Především v útočné fázi dokáže Kolín v domácí hale dostat pod tlak protivníka svojí produktivitou, která pramení z velkého střeleckého sebevědomí většiny hráčů. Proto nás čeká hodně práce na obranné polovině, kde musíme být skutečně precizní, abychom pak měli možnost využít naši útočnou fázi."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře