Děčín v Adria Cupu nestačil na Rogašku

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Děčínští basketbalisté nastoupili do středečního pohárového utkání bez svého ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala a chyběl i pivot Pavel Houška. A tyto absence byly znát. Armex prohrál 53:67.

Reklama

Skóre otevřela trojka slovinského týmu, který se pak ujal vedení 2:7, ale Děčané povedenou šňůrou 12:0 otočili na 14:7. Pak ovšem přišla série bodů soupeře, který si vzal vedení zpět - 14:15. První čtvrtku však nakonec vyhráli Válečníci, když v poslední vteřině mladý rozehrávač Gavenda trefil trojku přes celé hřiště a napodobil tak Tomáše Pomikálka v utkání s Pardubicemi - 19:15. Ve druhé periodě pokračovala vyrovnaná bitva, v níž naši vedli pro trojce J. Houšky 26:21. Avšak hráči Rogašky vyrovnali na 28:28, následně začali napadat rozehrávku Děčína, získali několik míčů a utekli na 28:35. Poločas pak skončil 32:38.

Po poločasové přestávce se Děčínu nedařilo střelecky, skřípalo to i v souhře a hosté odskočili na 32:44. Teprve po pěti minutách protrhl Pomikálek střeleckou smůlu Válečníků, ale rozdíl ve skóre se neměnil. Slovinci si udržovali zhruba desetibodové vedení, a to především díky dobré hře pod děčínským košem, kdy pivoti dostávali míče do jasných pozic, na druhé straně pak Děčín vyráběl přilíš mnoho chyb a stále nedařilo se střelecky. Přesto nebylo před poslední desetiminutovkou nic ztraceno - 42:54. Navíc, když ji na děčínské straně začala trojka Šišky, který vzápětí přidal dvě šestky - 47:56. Ovšem následovaly další ztráty Válečníků, s přibývajícím časem přišla i střelecká křeč a Rogaška vyhrála 53:67.

"Odehráli jsme špatné utkání. Dvacet tři ztrát je moc a je vidět, jak je pro nás důležitý Tomáš Vyoral. Bez něj jsme dnes neměli vůdce," povzdechl si trenér Děčína, Pavel Budínský a pokračoval: "Dostali jsme šedesát sedm bodů, což vlastně jde, to není hrozné, ale dali jsme jen padesát tři a měli dvacet tři ztrát. A to byl ten problém."

Slovinský celek předváděl úsporný, ale efektivní basketbal, kdy v úvodu těžil z trojek, postupem času z výborné hry pod naším košem. Nejlepším hráčem Rogašky a celého utkání byl Leon Šantelj s 20 body, Tadej Ferme potvrdil 18 body roli střelce, pivot Taylor Johns přidal 10 bodů, stejně jako Dragan Djuranovič. Na straně Děčína byli nejlepší Pomikálek, Landa a Šiška, ale Děčín měl 23 ztrát oproti 16 soupeře a celkově jeho hra působila neurovnaně.

Další zápas Sixt Alpe Adria Cupu odehraje Děčín ve středu 23. listopadu opět v ARMEX Sportcentru, kde od 18.00 hodin přivítá slovenské Komárno.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře