Děčín v Adria Cupu nestačil na Rogašku

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Děčínští basketbalisté nastoupili do středečního pohárového utkání bez svého ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala a chyběl i pivot Pavel Houška. A tyto absence byly znát. Armex prohrál 53:67.

Skóre otevřela trojka slovinského týmu, který se pak ujal vedení 2:7, ale Děčané povedenou šňůrou 12:0 otočili na 14:7. Pak ovšem přišla série bodů soupeře, který si vzal vedení zpět - 14:15. První čtvrtku však nakonec vyhráli Válečníci, když v poslední vteřině mladý rozehrávač Gavenda trefil trojku přes celé hřiště a napodobil tak Tomáše Pomikálka v utkání s Pardubicemi - 19:15. Ve druhé periodě pokračovala vyrovnaná bitva, v níž naši vedli pro trojce J. Houšky 26:21. Avšak hráči Rogašky vyrovnali na 28:28, následně začali napadat rozehrávku Děčína, získali několik míčů a utekli na 28:35. Poločas pak skončil 32:38.

Po poločasové přestávce se Děčínu nedařilo střelecky, skřípalo to i v souhře a hosté odskočili na 32:44. Teprve po pěti minutách protrhl Pomikálek střeleckou smůlu Válečníků, ale rozdíl ve skóre se neměnil. Slovinci si udržovali zhruba desetibodové vedení, a to především díky dobré hře pod děčínským košem, kdy pivoti dostávali míče do jasných pozic, na druhé straně pak Děčín vyráběl přilíš mnoho chyb a stále nedařilo se střelecky. Přesto nebylo před poslední desetiminutovkou nic ztraceno - 42:54. Navíc, když ji na děčínské straně začala trojka Šišky, který vzápětí přidal dvě šestky - 47:56. Ovšem následovaly další ztráty Válečníků, s přibývajícím časem přišla i střelecká křeč a Rogaška vyhrála 53:67.

"Odehráli jsme špatné utkání. Dvacet tři ztrát je moc a je vidět, jak je pro nás důležitý Tomáš Vyoral. Bez něj jsme dnes neměli vůdce," povzdechl si trenér Děčína, Pavel Budínský a pokračoval: "Dostali jsme šedesát sedm bodů, což vlastně jde, to není hrozné, ale dali jsme jen padesát tři a měli dvacet tři ztrát. A to byl ten problém."

Slovinský celek předváděl úsporný, ale efektivní basketbal, kdy v úvodu těžil z trojek, postupem času z výborné hry pod naším košem. Nejlepším hráčem Rogašky a celého utkání byl Leon Šantelj s 20 body, Tadej Ferme potvrdil 18 body roli střelce, pivot Taylor Johns přidal 10 bodů, stejně jako Dragan Djuranovič. Na straně Děčína byli nejlepší Pomikálek, Landa a Šiška, ale Děčín měl 23 ztrát oproti 16 soupeře a celkově jeho hra působila neurovnaně.

Další zápas Sixt Alpe Adria Cupu odehraje Děčín ve středu 23. listopadu opět v ARMEX Sportcentru, kde od 18.00 hodin přivítá slovenské Komárno.