Děčín padl s Nymburkem po prodloužení

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Velké překvapení bylo na spadnutí. V 16. kole KNBL hráči Děčína sahali po skalpu mistrovského Nymburka. Ačkoli v utkání vedli už o jedenáct bodů, nakonec padli 81:83 po prodloužení.

Reklama

V repríze posledních dvou finálových sérií se hrála v děčínské hale urputná bitva, ne jejímž konci byli ke slavení velmi blízko basketbalisté Děčína. Ligový vládce z Nymburka předtím padl poprvé v sezóně proti Pardubicím a velmi blízko k překvapivé výhře byli i Děčínští.

Děčín bojoval ve velkém stylu a byl ve vedení po první i druhé čtvrtině. Po třech čtvrtinách dokonce vedl 64:53!

Nymburk ale v závěru odolal, poradil si s děčínským náporem a dotáhl zápas do prodloužení při stavu 70:70. V overtimu se oba celky zaměřily především na obranu. V samém konci utkání pak Vyoral fauloval Hrubana a hostující hráč proměnil všechny tři nařízené trestné hody. A protože z poslední střely Děčín neskóroval, nakonec padl 81:83.

"Připsali jsme si bolavou porážku s takovým soupeřem jako je Nymburk. Vedli jsme nad úřadujícím mistrem 36 minut, a nakonec jsme prohráli v prodloužení. Je to trpká porážka. Ale ukázala nám, v čem se ještě musíme zlepšit," hodnotil děčínský lodivod Pavel Budínský.

"Děčín nastoupil s větší energií a chutí, kontroloval většinu utkání. Během zápasu jsme zkoušeli všechno možné, až jsme to zvládli v koncovce. Nakonec jsme to zvládli v prodloužení, hráčem zápasu je Vojta Hruban," kontroval kouč Nymburka Ronen Ginzburg.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře