Děčín jede do Nymburka bojovat o titul

Děčín - Nymburk na zimním stadionu v Děčíně. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Děčín - Nymburk na zimním stadionu v Děčíně. Foto: SeveročeskýDeník.cz

DĚČÍN - Basketbalisté Děčína prohráli v úvodním zápase finálové série KNBL na domácí palubovce s Nymburkem 71:82. Odveta je naplánována na úterý 23. května. O novém mistrovi nejvyšší soutěže rozhodne rozdíl skóre z obou zápasů.

Reklama

Letos se hraje finále soutěže novým způsobem, pouze ve dvou zápasech, a vítězem se stane tým, který z obou zápasů vytěží lepší skóre. Děčín proto v odvetném utkání bude mít hodně práce, když bude muset vymazat jedenáctibodovou ztrátu z domácího utkání.

Děčín si v odvetě na nymburské palubovce bude dávat pozor na hvězdného Sant-Roose, který v prvním duelu zaznamenal 26 bodů.

Děčínský Armex je potřetí v řadě ve finále, znovu to proti třináctinásobnému šampiónovi z Nymburka bude mít ale velmi těžké.

"V prvním duelu jste litovali špatného vstupu do utkání, protože brzy jsme prohrávali 0:13. Přitom v dalším průběhu jsme se Nymburku dostali na dostřel a prohrávali třeba jen o bod. Nakonec z toho byla porážka o jedenáct. Musíme se vyvarovat hluchých míst a chyb, protože je Nymburk nekompromisně trestá. Přestože to s našimi šancemi na titul vypadá mizivě, budeme bojovat až do konce," vzkazuje trenér Děčína Pavel Budínský.

Sledovali jsme první finálový duel: Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře