BK ARMEX Děčín se objeví v pohárové Evropě. Zúčastní se Sixt Alpe Adria Cup

Logo Sixt Alpe Adria Cup
Logo Sixt Alpe Adria Cup

DĚČÍN - BK ARMEX Děčín se ještě v letošní sezóně 2016/17 objeví v pohárové Evropě. V probíhajícím ročníku naskočí v Sixt Alpe Adria Cupu do základní skupiny D, kde se utká se slovenským vicemistrem a slovinským semifinalistou. Již ve středu 9.11.2016 od 17 hodin tak Válečníky čeká v ARMEX Sportcentru první domácí zápas proti KK Rogaška.

Reklama

Sixt AAC je evropský basketbalový pohár, který měl v sezóně 2015/16 svoji premiéru s účastí 8 družstev ze Slovinska, Chorvatska, Rakouska a Slovenska. Do druhého ročníku byla soutěž rozšířena na 4 skupiny o 13 týmech.

Největší zastoupení mají slovinské týmy - 5, dále jde o tři rakouská, dvě chorvatská, dvě slovenská a nově i jedno české družstvo. V základních skupinách se utká každý s každým systémem doma a venku. První dva celky z každé skupiny postupují do play-off.

Čtvrtfinále, semifinále i finále se odehrají na dvě utkání, opět doma – venku. O vítězi každého kola tak rozhodne součet bodů ze dvou zápasů.

Účast BK Armex Děčín

V již probíhajícím ročníku došlo k dohodě jednoho z chorvatských klubů s vedením soutěže na odhlášení z důvodů výkonnostních a ekonomických. Uvolněné místo bylo nabídnuto Děčínu. Vedení Válečníků celou věc důkladně zvážilo a rozhodlo se nabídky využít. Pro účast byl nutný souhlas také vedení ČBF a ALK.

BK ARMEX Děčín dlouhodobě vyhledává mezinárodní konfrontaci v přípravných utkáních. Na soutěžní úrovni naposledy působil klub v EuroCup Challenge v ročníku 2005/06. Účast ve FIBA Europe Cup je komplikovaná především kvůli kapacitě domácího stánku ARMEX Sportcentra, která neodpovídá požadavkům mezinárodní asociace. Společně s větší termínovou volností je hlavně v tomto ohledu Sixt AAC méně náročný než například FIBA Europe Cup s českým zástupcem BK JIP Pardubice.

Pro děčínské příznivce tak v novém systému Kooperativa NBL znamená účast v Sixt AAC minimálně 2 další domácí zápasy s možností pokračování i do vyřazovacích bojů.

Soupeři v základní skupině

Děčín čeká ve skupině D slovenský finalista MBK Rieker COM-therm Komárno, jehož zná Děčín ze září z přípravné výpravy na Slovensko, a také slovinský semifinalista KK Rogaška. Oba týmy se už utkali v úvodním duelu skupiny hned v úvodu října, Komárno zvítězilo v domácím prostředí 81:68.

Kvalita soupeřů je nesporná a to i přes zraněními ovlivněný nepovedený začátek slovenského vicemistra v domácí soutěži, jež se stále zkvalitňuje a vyrovnává. Vždyť i v přípravě na konci srpna Válečníci na půdě Komárna podlehli vysokým rozdílem 83:62! Komárno v roce 2015 poprvé získalo slovenský titul... Slovinsko je basketbalově velmi silná země s rovněž vyrovnanou ligou, kde po nedohraném 4. kole už není neporažený tým. KK Rogaška byl v sezóně 14/15 překvapivým finalistou a v loňském ročníku potvrdil příslušnost ke slovinské špičce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře