Basketbalisty Děčína posílí Američan Tomarcio Wilson

Tamarcio Wilson. Reprofoto: BK Děčín
Tamarcio Wilson. Reprofoto: BK Děčín

DĚČÍN - Kádr basketbalistů BK Děčín byl doplněn o zahraniční jméno - Tamarcio Wilson. Na post křídelníka přichází 188 cm vysoký Američan, který strávil uplynulé dva roky na Alcorn State University, v jihozápadní konferenci (SWAC). Hráč podepsal v BK ARMEX Děčín smlouvu na jednu sezónu.

Reklama

Třiadvacetiletý Američan dosahoval ve svém druhém roce na univerzitě zajímavé průměry 31 minut, 12 bodů, 3 doskoky a 2 asistence. Úspěšnost střelby držel u dvojek na 49%, u trojek na 29% a u trestných hodů na 72%.

Byl tak nejvytíženějším hráčem a druhým nejlepším střelcem týmu. Jeho mužstvo dosáhlo konečné bilance v rámci konference 13 výher a 5 porážek (úspěšnost 72%), tedy druhý nejlepší celek konference.

Rodák z Tchuly ve státě Mississippi absolvuje tedy své první evropské angažmá v Děčíně - také proto nejprve musí úspěšně projít krátkým zkušebním obdobím. Bývalými trenéry je popisovaný jako atleticky dobře vybavený, tvrdý obránce, velmi pracovitý a stále se rozvíjející basketbalista.

„Tamarcio je hráčem, kterého jsme hledali. Měl by vhodně doplnit náš tým, jehož větší část je dlouhodobě pohromadě. Reference na něj jsou velmi pozitivní a věříme, že se ve své roli najde, ač v Děčíně půjde o jeho první evropské angažmá,“ uvedl na adresu nové tváře v týmu sportovní manažer klubu Jakub Důra.

V tuto chvíli jsme na spolupráci dohodnutí a řešíme hráčův příjezd. Pak budou následovat formality pro "přestup" do Děčína a všechny ostatní náležitosti,“ dodal manažer.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře