Basketbalisté Děčína už vyhlíží start nové sezóny

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Basketbalisté Děčína vstupují do nové sezóny jako dvojnásobný obhájce stříbrných medailí, když ve finále dvakrát nestačili na Nymburk. Kádr Válečníků nezůstal beze změn. Rovněž došlo k inovaci herního systému, nově se bude hrát dvoukolově, pak bude následovat nadstavbová část. Sezónu zakončí tradiční play-off.

Reklama

Nový herní systém Kooperativa NBL

Nejvyšší česká soutěž má pozměněný herní systém, kdy se čtyřkolová základní část změnila na dvoukolovou, v níž se představí všech dvanáct týmů včetně úřadujícího mistra z Nymburku. Týmy na 1. - 6. místě půjdou do nadstavbové skupiny A1, zbytek bude hrát skupinu A2. V nadstavbě se bude hrát opět dvoukolovým systémem, šestku ze skupiny A1 pak doplní dva nejlepší týmy ze skupiny A2 a tato osmička družstev nastoupí do play-off, kde se čtvrtfinále a semifinále bude hrát nově na čtyři vítězství, finále a boj o 3. místo už bude jen na dva zápasy (a z nich součet skóre).

Tým BK ARMEX Děčín

Basketbalisté Děčína vstupují do nové sezóny jako dvojnásobný obhájce stříbrných medailí, když ve finále dvakrát nestačili na Nymburk. Kádr Válečníků nezůstal beze změn. U týmu skončila výpomoc amerického pivota Nate Cartera. Na Slovensko do Handlové zamířili Luboš Stria a Jiří Jelínek, naopak po několika letech v Nymburku se do Děčína vrátil Pavel Houška a podkošovou sestavu také vyztužil Jakub Krakovič, jenž naposledy působil ve Francii, v týmu Calais. Děčín v přípravě porazil doma polský Zhořelec 85:66, poté prohrál na Slovensku s mistrovskou Prievidzou 65:85 a druhým Komárnem 62:83 a porazil Handlovou 80:66. Doma si pak v odvetě poradil znovu s Handlovou 67:62 a jasně přehrál německý Chemnitz 96:73. V posledním přípravném duelu pak Válečníci podlehli v Německu týmu MBC Weissenfels 73:64.

Prvním soupeřem je NH Ostrava

Kádr NH zasáhly v letní přestávce zásadní změny. Tou hlavní je odchod rozehrávače Adama Číže do Kolína, kam zamířil také Američan Garret Kerr. Ostrava na rozehrávku angažovala Maxe Guercyho, dvaadvacetiletého a 173 cm vysokého Američana, jenž přichází z prvodivizní Rice University. Také dalšími zahraničními posilami Ostravy jsou Američané - střelec Sterling Smith (193 cm, 23 let) hrál za prvodivizní Coppin State, pivot Isaac Sevlie (206 cm, 23 let) působil v druhodivizní Minnesota State Moorhead (kde svého času působil také exděčínský Anthony Tucker). Do kádru Ostravy se vrací v Děčíně dobře známý Admir Alič, tým pak doplní několik českých mladíků.

Ohlasy před prvním utkáním

Kapitán Jakub Houška: "Uteklo to jako voda a máme tady zase začátek dalšího ročníku. V sobotu nám vypukne obhajoba posledních dvou stříbrných sezón, které se nám nadmíru povedly. Je jasné, že nám nikdo nedá nic zadarmo a každý se proti nám bude chtít předvést v dobrém světle. V sobotu přijede určitě oproti loňsku jiná Ostrava a jsem zvědav, jak pro tuto sezónu tým poskládali. Osobně se na ligu moc těším, a to i díky osobně zmeškanému loňskému play-off."

Trenér Pavel Budínský: "Nová sezóna, nové výzvy. Na úvod soutěže, ve které bychom opět chtěli uspět, se v novém herním modelu potkáváme s Ostravou, která bude zkraje nevyzpytatelná, protože má velmi obměněný kádr. Především odešel klíčový rozehrávač Adam Číž, což vždy změní charakter hry každého týmu. O tom, jak bude Ostrava vypadat, nám napoví až samotné utkání. My se ale musíme věnovat naší hře, našemu hernímu projevu, naší identitě. To je alfa a omega úspěchu.“

Děčínské promo video před startem sezóny:

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře