Basketbalisté Děčína už vyhlíží start nové sezóny

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Basketbalisté Děčína vstupují do nové sezóny jako dvojnásobný obhájce stříbrných medailí, když ve finále dvakrát nestačili na Nymburk. Kádr Válečníků nezůstal beze změn. Rovněž došlo k inovaci herního systému, nově se bude hrát dvoukolově, pak bude následovat nadstavbová část. Sezónu zakončí tradiční play-off.

Reklama

Nový herní systém Kooperativa NBL

Nejvyšší česká soutěž má pozměněný herní systém, kdy se čtyřkolová základní část změnila na dvoukolovou, v níž se představí všech dvanáct týmů včetně úřadujícího mistra z Nymburku. Týmy na 1. - 6. místě půjdou do nadstavbové skupiny A1, zbytek bude hrát skupinu A2. V nadstavbě se bude hrát opět dvoukolovým systémem, šestku ze skupiny A1 pak doplní dva nejlepší týmy ze skupiny A2 a tato osmička družstev nastoupí do play-off, kde se čtvrtfinále a semifinále bude hrát nově na čtyři vítězství, finále a boj o 3. místo už bude jen na dva zápasy (a z nich součet skóre).

Tým BK ARMEX Děčín

Basketbalisté Děčína vstupují do nové sezóny jako dvojnásobný obhájce stříbrných medailí, když ve finále dvakrát nestačili na Nymburk. Kádr Válečníků nezůstal beze změn. U týmu skončila výpomoc amerického pivota Nate Cartera. Na Slovensko do Handlové zamířili Luboš Stria a Jiří Jelínek, naopak po několika letech v Nymburku se do Děčína vrátil Pavel Houška a podkošovou sestavu také vyztužil Jakub Krakovič, jenž naposledy působil ve Francii, v týmu Calais. Děčín v přípravě porazil doma polský Zhořelec 85:66, poté prohrál na Slovensku s mistrovskou Prievidzou 65:85 a druhým Komárnem 62:83 a porazil Handlovou 80:66. Doma si pak v odvetě poradil znovu s Handlovou 67:62 a jasně přehrál německý Chemnitz 96:73. V posledním přípravném duelu pak Válečníci podlehli v Německu týmu MBC Weissenfels 73:64.

Prvním soupeřem je NH Ostrava

Kádr NH zasáhly v letní přestávce zásadní změny. Tou hlavní je odchod rozehrávače Adama Číže do Kolína, kam zamířil také Američan Garret Kerr. Ostrava na rozehrávku angažovala Maxe Guercyho, dvaadvacetiletého a 173 cm vysokého Američana, jenž přichází z prvodivizní Rice University. Také dalšími zahraničními posilami Ostravy jsou Američané - střelec Sterling Smith (193 cm, 23 let) hrál za prvodivizní Coppin State, pivot Isaac Sevlie (206 cm, 23 let) působil v druhodivizní Minnesota State Moorhead (kde svého času působil také exděčínský Anthony Tucker). Do kádru Ostravy se vrací v Děčíně dobře známý Admir Alič, tým pak doplní několik českých mladíků.

Ohlasy před prvním utkáním

Kapitán Jakub Houška: "Uteklo to jako voda a máme tady zase začátek dalšího ročníku. V sobotu nám vypukne obhajoba posledních dvou stříbrných sezón, které se nám nadmíru povedly. Je jasné, že nám nikdo nedá nic zadarmo a každý se proti nám bude chtít předvést v dobrém světle. V sobotu přijede určitě oproti loňsku jiná Ostrava a jsem zvědav, jak pro tuto sezónu tým poskládali. Osobně se na ligu moc těším, a to i díky osobně zmeškanému loňskému play-off."

Trenér Pavel Budínský: "Nová sezóna, nové výzvy. Na úvod soutěže, ve které bychom opět chtěli uspět, se v novém herním modelu potkáváme s Ostravou, která bude zkraje nevyzpytatelná, protože má velmi obměněný kádr. Především odešel klíčový rozehrávač Adam Číž, což vždy změní charakter hry každého týmu. O tom, jak bude Ostrava vypadat, nám napoví až samotné utkání. My se ale musíme věnovat naší hře, našemu hernímu projevu, naší identitě. To je alfa a omega úspěchu.“

Děčínské promo video před startem sezóny:

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře