Basketbalisté Armexu odehrají finále na zimním stadionu
DĚČÍN - Basketbalisté Děčína postoupili potřetí v řadě do finále ligové nejvyšší soutěže a znovu finálovou sérii odehrají na děčínském zimním stadionu.
O finálové klání v Děčíně je enormní zájem, a je proto jasné, že diváckému zájmu by basketbalová hala v Maroldově ulici nestačila. Proto se vedení děčínského klubu rozhodlo odehrát finálový zápas KNBL proti Nymburku na děčínském zimním stadionu.
Stávající divácký ligový rekord čítá 4 850 diváků z finále ligy v roce 2015 právě v Děčíně. A tuto diváckou metu se fanoušci Děčína letos znovu pokusí překonat.
Generální manažer BK Děčín Lukáš Houser na klubovém webu Děčína vysvětluje důvod odehrání finálového zápasu na zimním stadionu:
"O tom, kde hrát finále, jsme dopředu neuvažovali. Za stavu 3:1 v semifinále jsme o si tom začali šuškat, ale hned po postupu jsme to začali řešit velmi intenzivně. A po mnoha diskuzích vzešel jako vítěz jednoznačně zimák! Důvodů je spousta, ale ten hlavní pro nás je, že žijeme v Děčíně a hrajeme pro lidi. A když jsme si tyhle dvě věci spojili, jediné vhodné místo, kam nás může přijít podpořit co nejvíc fanoušků, je zimní stadion. ARMEX Sportcentrum je bohužel malé a už ve čtvrtek dopoledne bylo v podstatě vyprodáno, aniž bychom začali vůbec prodávat vstupenky - takový byl hned po postupu zájem. Zároveň je nám jasné, že letošní model finálové série nám dává větší šanci na úspěch, i když jasný favorit na titul se nemění."