Armex čeká regionální derby v Ústí

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Nejvyšší basketbalová soutěž nabírá na tempu a v pondělí 14. listopadu sehraje děčínský Armex zajímavý souboj v rámci severočeského derby proti Slunetě Ústí nad Labem. Utkání 11. kola Kooperativa NBL začne za dohledu televizních kamer ČT sport v 18 hodin.

Reklama

Třetí Děčín sehraje souboj na palubovce sedmého Ústí. Favoritem utkání bude Armex, avšak severočeská derby mají specifickou atmosféru a mnohdy dojde k překvapení v podobě ústeckého vítězství.

Děčín doráží v domácí soutěži na nejvyšší příčky, před ním v tabulce je jen Nymburk s Pardubicemi. Naposledy ale Armex prohrál v Adria Cupu s Rogaškou, na marodce má navíc stále nemocné Tomáš Vyorala a Pavla Houšku.

"Ústí letos předvádí velmi dobrý basket, poskládal tým z kvalitních hráčů. Sluneta je silná hlavně na domácí palubovce, ale dokázala vyhrát i venku. Ústí bude chtít postoupit do play-off. Ústí má dobré střelce, například v Pardubicích nastříleli devadesát bodů. Věřím, že pod košem budeme nebezpeční a těším se na bouřlivou atmosféru," předesílá trenér Děčína Pavel Budínský.

Děčín si bude muset dát pozor na pivota Ladislava Pecku, který má bilanci 19,5 bodu na zápas. "Musíme pokrýt ústecké střelce a snad se naladíme opět na vítěznou vlnu po nepovedném zápase se slovinskou Rogaškou v mezinárodním poháru," dodává Jakub Houška.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře