Američan Tamarcio Wilson v Děčíně nečekaně skončil

Tamarcio Wilson. Reprofoto: BK Děčín
Tamarcio Wilson. Reprofoto: BK Děčín

DĚČÍN - Nepříjemná zpráva přichází z basketbalového klubu BK Armex Děčín. Tamarcio Wilson, původně jediná zahraniční akvizice Válečníků, na vlastní žádost končí v klubu z rodinných důvodů a zamířil zpět do USA. Okolnosti se vyvinuly tak, že se klub s ním dohodl na ukončení smlouvy.

Reklama

„Tamarcio nás svým rozhodnutím překvapil, ale jeho situaci chápeme. Probírali jsme s ním několikrát všechny aspekty tohoto kroku, ale on si za odletem pevně stál. Rodinné důvody bývají často bagatelizovány, proto ještě uvedeme, že jeho maminka je hospitalizována a není v dobrém zdravotním stavu,“ uvedl Jakub Důra, sportovní manažer BK Děčín.

„Tamarcio si je vědomý, že další šance stát se profesionálním sportovcem už nemusí přijít, přesto je pro něj podpora rodině v tuto chvíli důležitější. Bylo vidět, jak se na něm informace podepsala - najednou byl z usměvavého sympaťáka nešťastný kluk. Věříme, že se situace brzy zlepší. Cesta zpět není uzavřená, ale v tuto chvíli málo pravděpodobná. Několikrát se za všechno omlouval, určitě to pro něj není lehké,“ pokračoval Důra.

Tamarcio Wilson sám ke svému odchodu uvedl jen krátké vyjádření: „Moc se za všechno omlouvám, mrzí mne, že musím odletět hned po příletu."

Třiadvacetiletý Američan přicestoval do Děčína teprve 24. srpna 2016 a po pouhém týdnu Českou republiku rychle opustil. Stihl čtyři tréninkové jednotky a přípravné utkání proti polskému Zhořelci.

Vedení klubu se vzhledem k příchodu pivota Jakuba Krakoviče v tuto chvíli rozhodlo nikoho dalšího neangažovat.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře