Zpomalený Děčín. Velké řetězce ho objevují se zpožděním. Víme, kdo bude další

Pohled na Děčín. Foto: archiv Pixabay.com
Pohled na Děčín. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Město Děčín a celý bývalý okres nemá zrovna image progresivního regionu. Kvůli nižší kupní síle zaostává i za ostatními severočeskými městy. Přesto i "pokrok" míří sem.

Reklama

Špatná dopravní obslužnost po silnici, poměrně daleko od Prahy, méně investorů do průmyslu a služeb.

Centrum města s nelichotivou tváří, která se nedaří změnit.

Děčín byl prakticky posledním městem v Ústeckém kraji kolem 50 tisíc obyvatel, kde bylo otevřeno komplexní obchodní centrum. Přesto Pivovar kvůli své poloze nepatří zrovna mezi "terno" pro nakupující.

Určitý "zlom" udělal polský řetězec rychlého občerstvení AmRest, který v Česku provozuje kavárny Starbucks, Pizza Hut a KFC.

Právě KFC bylo u děčínského Teska otevřeno v roce 2018.

A možná i kvůli strategii, kdy KFC míří i do menších měst a otevřelo pobočky třeba i v Uherském Hradišti či Benešově, se nehce nechat "zahanbit" i McDonald's, který na český trh vstoupil už v roce 1992, kdy první pobočku otevřel ve Vodičkově ulici blízko Václavského náměstí v Praze.

"Samozřejmě, že český trh má ještě větší prostor pro mnohem víc restaurací McDonald's. Prostor vidíme v Praze, Brně, Ostravě. Také bychom se chtěli zaměřit na menší města," uvedl v rozhovoru pro týdeník Euro Tomasz Rogacz, šéf českého McDonald's.

A jako příklad uvedl právě Děčín.

"Zaměřujeme se na města pod 45 tisíc obyvatel," vysvětlil. Děčín má kolem 49 tisíc obyvatel.

"Příkladem může být Děčín, kde doufáme, že otevřeme restauraci koncem roku 2019."

Děčínská, tak jako ostatní pobočky, bude frančíza. Restauraci neprovozuje přímo McDonald's, ale samostatný podnikatelský subjekt, který si koupí licenci. Je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak otevírat pobočky restaurací nebo obchodů.

Lokální podnikatelé znají lépe místní trh. Navíc nemusí investovat do budování povědomí o značce. Velké řetězce mají známé značky, které přitahují zákazníky.

Na severu Čech jsou restaurace McDonald's u Litoměřic (dálnice D8), v Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě (2 pobočky). Další jsou v Liberci (3 pobočky).

Reklama

Hodnocení

2.36 hvězdiček / Hodnoceno: 64x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře