Změny MHD v Děčíně. Rušení a spojování linek, omezení nočních spojů

Autobus. Foto: archiv DP Děčín
Autobus. Foto: archiv DP Děčín

Děčín - Optimalizací některých linek městské autobusové dopravy v Děčíně chce město ušetřit peníze díky změnám na některých linkách městských autobusů. Omezení se dotkne podle vedení města pouze nerentabilních a nevytížených spojů.

Reklama

"Úpravy jsou provedeny pouze na vybraných linkách tak, aby co nejméně ovlivnily požadavky cestujících v rámci města a zároveň přinesly určité úspory v hospodaření dopravního podniku,“ uvedla děčínská primátorka Marie Blažková.

Od února 2016 tak dojde o sobotách, nedělích a státem uznávaných svátků ke spojení dvou linek č. 2 Bynov – Staré Město a č. 9 Autobusové nádraží – Nebočady.

Díky této změně dojde k vytvoření nové linky č. 29 Bynov – Nebočady.

Další změnou týkající se víkendů a státních svátků, s kterou musejí cestující počítat, bude omezení nočních spojů na linkách č. 32 Želenice – Nebočady a č. 33 Chrochvice – Jílové u Děčína, kdy nebudou v tuto dobu obsluhovány.

"Podobné omezení proběhlo také v roce 2008, kdy na základě průzkumu společnosti Czech Consult s. r. o. došlo ke zrušení linky č. 6 a dalších málo vytížených spojů," podotkla mluvčí města Markéta Lakomá.

"Chceme opět provést průzkum využívání jednotlivých linek městské autobusové dopravy, abychom mohli lépe a efektivněji nastavit systém dopravy a lépe tak vyvážit potřeby cestujících a ekonomické možnosti města,“ dodala primárka města.

"Současná změna by měla ušetřit více jak dva miliony korun ročně. Případné další úpravy a změny v jízdních řádech budou včas zveřejněny na stránkách Dopravního podniku města Děčín," doplnila mluvčí Děčína.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře