Z Hřenska na Mezní Louku nově jezdí turistický vláček

Turistický vláček. Foto: archiv o.p.s. České Švýcarsko
Turistický vláček. Foto: archiv o.p.s. České Švýcarsko

HŘENSKO - Novinka v turisticky atraktivní lokalitě Českého Švýcarska. Ve Hřensku bude slavnostně zahájen provoz silničního turistického vláčku na trase Hřensko – Mezní Louka – Hřensko.

Reklama

A to v pátek 20. července 2018 ve 13 hodin.

Vláček provozuje firma Václav Šlemr Spedition z České Kamenice, která získala oficiální souhlas od všech zainteresovaných stran.

Hřenský express bude k nástupu a výstupu cestujících využívat parkoviště obce Hřensko, Mezní Louka a stávající autobusové zastávky. Konkrétně: Hřensko – Euro Oil (parkoviště naproti čerpací stanici), dále „Přívoz“ – (nábřeží), „ U Klepáče“ – (vstup do soutěsek), „Tři prameny“ – (cesta na Pravčickou bránu) a  Mezní Louka (parkoviště na Mezní Louce, směr Mezná).

Silniční vláček je z dopravního hlediska klasifikován jako autobus. Bude se jednat o příležitostnou autobusovou dopravu. K přepravě budou využívány pouze silniční úseky. Provoz vláčku bude přibližně od 10 do 19 hodin hodin, a to v období duben až říjen.

"Letošní rok bereme jako testovací období, během kterého bychom rádi zjistili konkrétnější požadavky a potřeby návštěvníků Hřenska směrem dopravě turistickým vláčkem. Pokud bude testovací období úspěšné, rádi bychom trasu prodloužili až na konečnou zastávku v obci Mezná. Tím bychom vytvořili jakýsi kruh spojený plavbou na lodičkách a jízdu vláčkem,“ vysvětlil provozovatel vláčku Václav Šlemr.

"Provozovat silniční vláček v uvedeném regionu naše o.p.s. České Švýcarsko od letní sezony 2018 vítá,“ řekl ředitel společnosti České Švýcarsko Jiří Rak.

"Jedná se o významnou službu, kterou návštěvníci jednoznačně uvítají.  Ve frekventovaném území jim tato nové služba umožní lépe dosáhnout nejvýznamnější turistické cíle. Aktivitu jednoznačně podporujeme.  Je přínosná pro region a sama vytváří atraktivní nabídku pro odpočinek zejména pro rodiny s malými dětmi a seniory,“ dodal.

Reklama

Hodnocení

3.12 hvězdiček / Hodnoceno: 25x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře