V lednu 2017 stavba Vilsnické spojky uzavře Pětimostí v Děčíně

Vizualizace dopravních opatření. Reprofoto: YouTube/Město Děčín
Vizualizace dopravních opatření. Reprofoto: YouTube/Město Děčín

DĚČÍN - Stavba Vilsnické spojky v Děčíně financovaná a realizovaná Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) pokročila. Nyní je nutné uzavřít Pětimostí.

Reklama

Stavba Vilsnické spojky uzavře Pětimostí  7. ledna 2017.

Tato stavba významně ovlivní život ve městě. Pohyb auty bude problematický prakticky po celou dobu stavby.

Podle primátorky Marie Blažkové Děčín, přestože není investorem stavby, hledal nejlepší způsob řešení dopravy.

Dlouhodobě se na tuto situaci připravujeme. Úzce spolupracujeme s Fakultou dopravní ČVUT, dopravní policií, složkami IZS, investorem a technicko dopravním dozorem stavby. Díky monitorování dopravy mohli odborníci z fakulty vytvořit modelové situace po uzavření Pětimostí,“ řekla primátorka.

Na pravidelných schůzkách všech zúčastněných probíhaly diskuze nad postupem stavby a možnostech řešení.

Hledali jsme pomocí nejmodernějších technologií nejlepší způsob organizace dopravy. To znamená, že jsme navrhli úpravu provozu a následně nasimulovali provoz v jednotlivých časových úsecích. Model ukázal problematická místa a ta jsme dále řešili,“ řekl Ondřej Smíšek, vedoucí Fakulty dopravní, pracoviště Děčín.

Pohyb vozidel nebude jediným omezením. Uzavírka se totiž dotkne také městské autobusové dopravy a s postupem stavby také pěších.

Podle odborníků nemusí být prvotní nastavení dopravy konečné.

I přes ty nejmodernější technologie není stoprocentně možné předvídat chování řidičů. Je tedy možné, že po nějakém čase dospějeme k poznatku, že je nutné dopravní řešení upravit. Stále proto budou probíhat schůzky odborníků a zástupců stavby, aby se případné úpravy prodiskutovaly a posléze také nastavily,“ dodala primátorka města.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře