V Děčíně se noční spoje MHD nakonec rušit nebudou. Nespokojenci zvítězili

Autobus. Foto: archiv DP Děčín
Autobus. Foto: archiv DP Děčín

Děčín - Protesty kvůli plánovanému rušení nočních spojů děčínské MHD přinutily vedení města a Dopravního podniku ke změně rozhodnutí. Oficiálně důvodem revokace byly nové skutečnosti.

Reklama

Rada města zvážila všechny podněty a okolnosti a na jejich základě dospěla k rozhodnutí, že změny v jízdních řádech nastanou až na jaře. Chceme, aby dopravní podnik přišel s novým návrhem na úsporná opatření tak, aby byla přijatelná pro městskou kasu, vedla k patřičné úspoře finančních prostředků a samozřejmě zajišťovala základní potřeby na dopravu pro obyvatele města,“ vysvětlila Marie Blažková, primátorka města.

V praxi to znamená, že původně avizované omezení některých spojů nyní nenastane.

K žádným změnám v jízdních řádech nedojde minimálně do doby, než dopravní podnik navrhne změny, které povedou k úspoře.

Pomoci najít možnosti šetření by měl nezávislý audit. Ten má být hotov do konce března 2016. Vedení města věří, že se právě díky auditu podaří odhalit rezervy a najít lepší nastavení dopravy, aby došlo k úsporám finančních prostředků.

Stále platí, že současná situace je neúnosná a je potřeba ji řešit. Věříme, že výsledek auditu, který bude znám do konce března, ukáže, kde má dopravní podnik rezervy,“ doplnila primátorka.

Původně změny měly platit od 1. února 2016.

ČTĚTE:  Změny MHD v Děčíně. Rušení a spojování linek, omezení nočních spojů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře