Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?

Labe v Děčíně. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Labe v Děčíně. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Záměr vybudovat lávky pro cyklisty na tělese železničního mostu v Děčíně stále žije. Radnice se bezpečného propojení obou břehů Labe nechce vzdát. Plánuje vypsat architektonickou soutěž.

Reklama

Propojení obou břehů Labe po železničním mostě by velmi pomohlo cyklistům jedoucím z centra Děčína IV. O vybudování lávky se dlouhodobě uvažuje právě z důvodu bezpečnosti a celkového propojení obou břehů Labe.

O lávce uvažovala předchozí vedení města, avšak kvůli finanční náročnosti od stavby nakonec město vždy upustilo.

"Jednáme s Ústeckým krajem o pomoci s financováním. Chceme být připraveni na případný dotační titul,“ řekla děčínská primátorka Marie Blažková.

Radní na svém posledním jednání rozhodli o vypsání architektonické soutěže o návrh dle postupů daných Českou komorou architektů a v souladu se Zákonem o zadávání veřejných zakázek. Projekt, který má totiž město v současné chvíli k dispozici, je více jak deset let starý.

"Mosty Děčína jsou naší dominantou a jejich vzhled je pro nás důležitý. Pokud se podaří lávku jednou vybudovat, měla by zapadat do krajiny a být kvalitní součástí stavby železničního mostu," doplnila Marie Blažková.

Radní také diskutovali o termínech soutěže. Sutěž by měla probíhat zhruba do srpna 2018. Následovat bude projekční činnost včetně příslušných povolení.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře