Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?

Labe v Děčíně. Foto: archiv MojeDěčínsko.czLabe v Děčíně. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Záměr vybudovat lávky pro cyklisty na tělese železničního mostu v Děčíně stále žije. Radnice se bezpečného propojení obou břehů Labe nechce vzdát. Plánuje vypsat architektonickou soutěž.

Reklama

Propojení obou břehů Labe po železničním mostě by velmi pomohlo cyklistům jedoucím z centra Děčína IV. O vybudování lávky se dlouhodobě uvažuje právě z důvodu bezpečnosti a celkového propojení obou břehů Labe.

O lávce uvažovala předchozí vedení města, avšak kvůli finanční náročnosti od stavby nakonec město vždy upustilo.

"Jednáme s Ústeckým krajem o pomoci s financováním. Chceme být připraveni na případný dotační titul,“ řekla děčínská primátorka Marie Blažková.

Radní na svém posledním jednání rozhodli o vypsání architektonické soutěže o návrh dle postupů daných Českou komorou architektů a v souladu se Zákonem o zadávání veřejných zakázek. Projekt, který má totiž město v současné chvíli k dispozici, je více jak deset let starý.

"Mosty Děčína jsou naší dominantou a jejich vzhled je pro nás důležitý. Pokud se podaří lávku jednou vybudovat, měla by zapadat do krajiny a být kvalitní součástí stavby železničního mostu," doplnila Marie Blažková.

Radní také diskutovali o termínech soutěže. Sutěž by měla probíhat zhruba do srpna 2018. Následovat bude projekční činnost včetně příslušných povolení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře