Skončí hypermarket Tesco v Děčíně? Odbory řetězce jsou více nervóznější

Hypermarket Tesco v Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Hypermarket Tesco v Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Děčín - Tradiční hypermarket Tesco v Děčíně by mohl být uzavřen. Po Ústí nad Labem by obchody nemusely být ani v děčínském regionu. Firma prý uvažuje o odchodu z Česka.

Reklama

Budoucnost Teska je nejistá. Před několika týdny firma oznámila, že zavře pobočky v Ústí nad Labem a jednu v Praze. Nyní to vypadá, že by z Česka mohl řetězec zcela odejít. Spekuluje o tom s odkazem na zdroj z Velké Británie slovenský deník Sme.

Kvůli finančním potížím mateřské společnosti Tesco prý uvažuje o utlumení aktivit ve střední Evropě. Kromě Česka i Slovenska, Polska a Maďarska.

Avšak společnost tyto spekulace, jak to sama označila, odmítá komentovat. Dokonce se nevyjádřila ani odborářům Teska, kteří začínají být hodně nervózní a požadují po vedení firmy jasné stanovisko o budoucnosti.

Pokud by Tesco zavíralo další prodejny, či odešlo z Česka zcela, skončí hypermarket v Děčíně a další supermarkety této značky v regionu.

Už nyní je jasné, že k dubnu 2015 se uzavře hypermarket v Ústí nad Labem.

Britská síť Tesco je pátým největším obchodním řetězcem na světě. Na český trh řetězec vstoupil v roce 1996. Tesco má v Česku více než dvě stovky obchodů, kromě toho také provozuje 7 obchodních center a 19 čerpacích stanic. Celkem u nás zaměstnává 14 tisíc lidí.

Reklama

Hodnocení

3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře