Semifinálové drama rozhodne až pátý zápas v Děčíně

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Až do pátého a tudíž rozhodujícího zápasu dospěla semifinálové série Kooperativa Národní basketbalové ligy mezi celky Děčína a Prostějova. Stav seriálu je 2:2 a definitivně jasno o postupujícím do finále bude až v pondělí 4. května 2015 v Děčíně.

Reklama

Severočeský tým totiž prohrál čtvrtý duel v Prostějově. „Blahopřeji domácím k vítězství a zisku druhého bodu. Určitě zasloužené vítězství, protože od začátku do konce jsme nebyli schopni srovnat skóre nebo jít do vedení,“ uznal děčínský trenér Pavel Budínský.

„Nemyslím, že bychom měli být zklamaní z výkonu ani z výsledku. Bylo to lepší utkání než to předchozí tady. Dneska nám bohužel vyhořela střelba hlavně u hráčů, o které jsme se chtěli opřít, hlavně na perimetru. Nedostali jsme se do rytmu, i když jsme dřeli a bojovali. Chtěli jsme se ve druhém poločase zvednout, ale Tomanec nás dvěma trojkami vrátil zpátky do modu, že to nepůjde. Nejsem naštvaný na hráče, makali, bojovali. Dnes jsme to nevyhráli, musíme se tedy připravit a odpočinout si na zápas číslo pět,“ zachoval trenér reálný pohled.

Kouč Prostějova Zbyněk Choleva byl spokojený: „My jsme rádi, že jsme to zvládli hlavně psychicky. Cítíme se líp v domácím prostředí, rychle jsme zapomněli na tu krutou porážku z Děčína. Hráli jsme velmi dobře v obraně, Děčín neskóroval zpod koše, spíš to odstřeloval z dálky a nepadalo jim to. Což nám taky ne, v prvním poločase jsme nedali žádnou trojku. To se spravilo po přestávce, kdy jsme pokračovali v dobré obraně a pomohla nám série trojek ve třetí a čtvrté čtvrtině. Vedení deseti bodů jsme pak v domácím prostředí drželi. Jsem rád, že jsme měli čtyři dvouciferné střelce. Všichni hráli velmi dobře a odvážně. Snad si to odvezeme i do Děčína.“

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře