ŘSD plánuje obchvat Ludvíkovic. S Folknářskou spojkou kraj souhlasí s podmínkami

Zakreslení Folknářské spojky podle ŘSD. Zdroj: ŘSDZakreslení Folknářské spojky podle ŘSD. Zdroj: ŘSD

DĚČÍN, LUDVÍKOVICE - Obyvatelé děčínské části Folknáře a Ludvíkovic bydlící podél hlavního tahu I/30 na Liberec si možná po roce 2023 oddechnou. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje přeložku silnice, tedy obchvat.

Reklama

Záměrem ŘSD je výstavba nové dvoupruhové silnice I. třídy (s přídatným pruhem ve stoupání) tzv. Folknářské spojky jako přeložky silnice I/13 mimo existující zástavbu v úseku Děčín (na konci úpravy okružní křižovatky Benešovská odpojení ze stávající komunikace II/262) – Ludvíkovice (napojení na stávající I/13 nad Ludvíkovicemi ve směru na Huntířov v místě bývalého motorestu).

Účel realizace záměru je odvedení dopravy mimo zastavěné území s převahou obytné zástavby podél stávající silnice I/13 na severním kraji Děčína a v sousední obci Ludvíkovice.

Za záměry související s posuzovaným záměrem jsou považovány především stavby přeložek silnice I/13 v úsecích: Děčín – dálnice D8 (Knínice); Děčín – Benešov nad Ploučnicí a výstavba okružní křižovatky Benešovská na silnici I/13.

Předpokládaný termín realizace obchvatu je rok 2023.

V současné době jsou shromažďována vyjádření veřejnosti a dotčených institucí, termín končí 6. března 2017.

Rada Ústeckého kraje vzala dokumentaci na vědomí a požaduje, aby se v následujícím kroku zpracovatel posudku podrobně zaměřil na způsob splnění všech vznesených požadavků a na relevantní vyhodnocení možných dopadů na životní prostředí dotčených obcí a veřejné zdraví.

"Dále pak musí být navržena jen taková varianta, která bude kontrolovatelná a pro obce přijatelná a to včetně dohody o opatřeních k prevenci, vyloučení, snížení a popřípadě kompenzaci nepříznivých vlivů na životní prostředí. V posudku doporučenou variantu podpořit jasnými argumenty a to bez ohledu na variantu doporučenou zpracovatelem dokumentace," sdělila mluvčí Lucie Dosedělová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře