Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Dělnické ulici v Děčíně se protahuje

Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčín - Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Dělnické ulici se protahuje. Původně slibované částečné položení asfaltového povrchu v úseku kruhového objezdu k odbočce na Husitskou ulici nebude. Vedení města proto vyvolalo další jednání, aby pomohlo situaci řešit.

Reklama

Neustálé prodlužování stavby a nedodržování termínů na Dělnické ulici se nelíbí vedení města. Opět proto vyvolalo jednání, na které pozvalo všechny zúčastněné strany a chtělo po investorovi stavby, tedy Severočeské vodárenské společnosti jasné stanovisko. Kromě toho vidí město jako problém, že původně slibovaný nový povrch v části ulice do konce roku 2015 nebude.

„Vím, že to není jednoduché. Práce na rekonstrukci vodovodu a kanalizace komplikuje nutná překládka plynovodu. Také podloží není v nejlepším stavu. Přesto jsem přesvědčena o tom, že špatná komunikace mezi zhotovitelem a investorem je velkou příčinou průtahů na stavbě,“ řekla Marie Blažková, primátorka Děčína.

Na posledním setkání se zhotovitel zavázal, že před stavební přestávkou upraví povrch Dělnické, tak aby se zde netvořilo bláto a obrovské louže a bylo možné provádět dostatečnou zimní údržbu.

Přestávka v práci potrvá od 20. prosince 2015 do 15. ledna 2016.

Do té doby budou prováděny veškeré stavební práce na přeložce plynovodu a probíhat budou také přepojovací práce na vodovodu. K přepojení na již nové vedení vodovodu proběhne 9. prosince, kdy dojde k napojení ulic Husitská, Fibichova, Hankova, Slovanská, části Dělnická, Thunská, Klostermannova, Budapešťská, Ruská, Poštovní, Jiřího z Poděbrad, Jiráskova a Jánská jednotlivých domů.

„Město Děčín se, přestože není investorem stavby, snaží o flexibilní a rychlou komunikaci se zhotovitelem i investorem tak, aby nedocházelo ke zbytečným průtahům,“ doplnila primátorka města.

Během přerušení stavby v závěru roku bude provoz po provizorním povrchu Dělnické ulice obnoven. Za zimní údržbu na tomto úseku odpovídá zhotovitel stavby.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře