Ředitel děčínského divadla Jiří Trnka je i šéfem Činoherního studia

Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Děčín, Ústí n/L. - Ředitel Městského divadla Děčín Jiří Trnka bude šéfovat Činohernímu studiu města Ústí nad Labem. Obě funkce chce nadále vykonávat.

Reklama

V Ústí nad Labem končí Kamila Zinčenková. S nabídkou vedení divadla ústecký soubor opětovně oslovil dosavadního ředitele děčínského divadla Jiřího Trnku, který s divadlem spolupracuje od loňského roku jako herec v inscenacích Kopanec, Zámek a Jindřich VI.

Jiří Trnka přání souboru tentokrát vyslyšel, smlouvu bude mít do 30. června 2016.  Činoherní studio povede od svého jmenování, ve funkci ředitele děčínského divadla ale zůstává.

„Již dříve při svém působení v Děčíně jsem zvládl souběžně více věcí najednou, nadto nebudu prvním ani posledním dvojitým divadelním ředitelem – například můj profesor z DAMU – pan Jan Burian vedl delší čas souběžně Národní divadlo i divadlo J.K.Tyla v Plzni, což jsou mnohem větší instituce. Jsem si jistý, že svou práci pro děčínské divadlo zvládnu ve stejné kvalitě jako dosud, zároveň chci kolegům v Ústí nad Labem pomoci, dokud se nepodaří organizaci stabilizovat a převést na nově připravovanou právní formu veřejnoprávní instituce v kultuře,“ řekl ke svým záměrům Jiří Trnka.

K úkolům nového ředitele bude kromě vnitřních záležitostí divadla patřit také změna zřizovací listiny organizace, která by měla souladu s usnesením zastupitelstva města přinést větší uměleckou svobodu a nezávislost divadla.

Zároveň ústecká rada města uložila vedoucí odboru školství, kultury, sportu a sociálních služeb, aby zajistila vyhlášení výběrového řízení na pracovní místo ředitele s účinností od 1. července 2016.

ČTĚTE:  Herci z Činoheráku Ústí mají přejít do příspěvkové organizace města. Ta získala 6,5 milionu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře