Proti Ostravě jsme favority, připouští děčínský trenér Budínský

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Děčínští basketbalisté vstupují do play-off Kooperativa NBL domácím zápasem s NH Ostrava, který se hraje v neděli 5. dubna 2015 od 18 hodin. Poprvé se potkají druhý a sedmý celek tabulky po základní části, což činí favorita ze severočeského týmu.

Reklama

Na postup do semifinále jsou zapotřebí tři vítězná utkání, takže už úvodní duel jistě hodně napoví o ambicích obou soupeřů.

„Vzhledem k tomu, že jsme se umístili v základní části lépe než Ostrava, začínáme sérii doma,“ vysvětlil děčínský trenér Pavel Budínský. „Je tedy na nás, abychom potvrdili výhodu domácí palubovky. Náš soupeř bojoval až do posledního utkání o lepší pozici, což se mu podařilo a jistě bude chtít tuto skutečnost využít jako svoji psychologickou zbraň,“ podotkl kouč.

„Je zřejmé, že jsme pasováni do role favorita, koneckonců s touto rolí jsme žili více jak tři měsíce. Věřím, že naše výsledky v základní části nebyly dílem náhody, ale kombinací poctivé práce, velkého odhodlání a sebezlepšování se. To samé očekávám i ve všech utkáních play off, která jistě budou vyvrcholením letošního ročníku. Letošní bilance 3:1 v náš prospěch je mírným a pozitivním faktem, který ale nic nezaručuje,“ rozebíral Budínský vývoj sezóny.

„Naopak, musíme být velmi obezřetní a pokorní, neboť Ostrava nás v posledním utkání doma porazila a jistě na tento výkon bude chtít navázat. Taktické záměry před první bitvou nechci prozrazovat, ale určitě se chceme prezentovat podobným způsobem jako celou dobu od začátku soutěže. Tímto zvu všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit a užili si s námi společně vrchol sezony,“ nastínil trenér odhodlání.

Křídelní hráč Lukáš Bažant doplnil: „Ostrava si v posledním utkání základní části vybojovala 7. místo a určitě přijede do Děčína bojovat o výhru. My však uděláme vše pro to, abychom do letošního play off před našimi fanoušky vstoupili tou správnou nohou a potvrdili, že u nás se nevyhrává snadno. Tyto vyřazovací boje jsou vždy vrcholem celé sezony, a proto v této sérii očekávám basketbal plný soubojů, emocí a hlavně zábavy pro nás i fanoušky."

ČTĚTE: Play-off basketbalistů: Opava obhajuje bronz, Ostrava zkusí překvapit

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře