Oprava silnice z Čertovy Vody do Dolního Žlebu. Omezí nejen cyklisty

Přívoz na Labi v Dolním Žlebu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Přívoz na Labi v Dolním Žlebu. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Dolní Žleb - Na pět měsíců bude uzavřen průjezd z Čertovy Vody do Dolního Žlebu. Omezení se dotkne nejen turistů, ale také místních obyvatel.

Reklama

Důvodem uzavírky je výměna vodovodu, výstavba opěrné zdi komunikace a nový povrch.

Stavba potrvá zhruba 5 měsíců, její délka je dána náročnou logistikou díky lokalitě a také dotaci, kterou na opravy město Děčín čerpá. Místní obyvatelé budou muset pro cestu z Dolního Žlebu využívat přívoz nebo vlak

Situaci navíc komplikuje poloha cyklostezky, která vede Labským kaňonem, nejhlubším pískovcovým kaňonem Evropy. Díky tomu není možné vést turisty po levém břehu řeky Labe.

Objízdná trasa pro cyklisty je po silnici z Děčína na Hřensko.

Cyklisté tak budou přímo ze stezky pod zámkem naváděni pod Tyršův most na parkoviště u městské knihovny a dále do ulice Labská a Hálkova, kde se napojí na ulici Loubská.

Na silnici I/62 bude snížena rychlost pro vozidla z 90 na 70 km/h.

Celá objízdná trasa bude označena dopravním značením a v problematických místech také piktogramy. Omezení rychlosti bude až po odbočku k přívozu, kde se turisté vrátí zpět na Labskou stezku.

Město Děčín pro turisty připravilo plány s objížďkou a popisem možností jak tuto překážku překonat. Plány budou mít cyklisté k dispozici na všech důležitých místech od Litoměřic po Pirnu. Rozdávat je budou také strážníci městské policie.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře