Od dubna 2016 budou v děčínské MHD změny v jízdních řádech

Autobus. Foto: archiv DP Děčín
Autobus. Foto: archiv DP Děčín

Děčín - Radní odsouhlasili navržené změny v jízdních řádech městské autobusové dopravy v Děčíně. Na cestující tak od 1. dubna 2016 čekají drobné úpravy v jízdních řádech.

Reklama

„Snažili jsme se autobusové spoje optimalizovat tak, aby došlo k co nejmenšímu omezení linek a přitom jsme dosáhli určitých finančních úspor,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Návrh Dopravního podniku města Děčína radní přijali na svém posledním zasedání.

Noční linky již nebudou obsluhovat zastávku ul. 28. října (Střelnice) s výjimkou od 1. 1. do 31.3.

Linka č. 33 nebude obsluhovat u spojů z Kamenické městskou část Staré Město. Dále již nebude tato linka zajíždět do Jílového a spoje jsou ukončeny v Bynově.

O víkendech nebude provozována ani linka č. 2 a č. 9, ale bude nahrazena novou linkou č. 29.

Linka č. 8 bude nově u vybraných spojů obsluhovat zastávky do Nebočad.

O hlavních prázdninách (červenec – srpen) na lince č. 4 se prodlouží interval z 20min. na 30min. v úseku Hlavní nádraží – Březiny.

O hlavních prázdninách (červenec – srpen) na lince č. 9 se zruší v odpoledních hodinách vybrané spoje a zvýší interval mezi spoji z Autobusové nádraží – Nebočady.

Linka č. 5 a č. 6 bude zrušena k 30. červnu 2016.

Připravený interval linky č. 29 je v půlhodinovém režimu, s výjimkou soboty od 8hod. do 12hod., kdy spoje pojedou po dvaceti minutách. V půlhodinovém intervalu budou nasazovány dva velkokapacitní vozy a jeden vůz 12m, který bude obsluhovat zastávku Horní Oldřichov.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře