Očekávání jsou velká a fanoušci jsou nažhavení, těší se Lukáš Bažant na ligu

Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčín - V myslích děčínských basketbalistů ještě doznívají vzpomínky na krásné chvíle z jarního úspěchu v lize, ale už je tady nová sezóna. A v ní bude celek BK Armex Děčín obhajovat stříbrné medaile. Natěšený je i Lukáš Bažant, který se zatím zotavuje ze zranění a zasáhne do bojů pod koši až s menším zpožděním.

Reklama

Jak s odstupem času hodnotíte minulou sezónu v Národní basketbalové lize?

Bylo to super. Hlavně play-off, které jsme měli nejlepší v historii. Skvělá bilance vyvrcholila startem ve finále, které jsme hráli proti Nymburku. Umocnila to vynikající atmosféra a ze vzpomínek žiju ještě do dneška.

Jaká je nálada v děčínském týmu? A máte reakci i ze strany fanoušků?

Pro nás je loňské finále velkou motivací. Kádr zůstal prakticky pohromadě. Nemusíme se sehrávat od začátku, navazujeme na dosavadní styl. A cítíme, že očekávání bude samozřejmě veliké. I od diváků a příznivců přicházejí signály, že jsou nažhavení. Po prázdninách a přípravě nám přejí, abychom zopakovali úspěch. Víme, že to bude náročné. A nemyslím, že bychom si měli připouštět strach a obavy. Buď to vyjde, nebo ne. Uděláme maximum, co bude v našich silách.

Při trénincích zůstáváte momentálně jen v hledišti. Co je důvodem vaší absence na palubovce?

Prodělal jsem zranění. Začalo mě bolet koleno a jsem po menší operaci s jednoduchou artroskopií. Vyčistili mi chrupavku a pozvolna se začnu vracet zpátky do tréninku.

Nemrzí vás, že vám utekl začátek ligové soutěže?

Bohužel mám nucenou herní pauzu, ale sezóna bude dlouhá. Uvidím, jak koleno zareaguje, abych mohl znovu skákat a běhat. Dostat se do formy chci co nejdříve, ale předpokládám, že to chvíli potrvá. Věřím, že v pohodě bych mohl být před vánoci.

Takže počítáte s postupným herním vytížením?

Trenér se snaží protočit hodně hráčů. Hrajeme nátlakový a běhavý basketbal. A při něm nelze odehrát celý zápas v pěti lidech.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře