O revitalizaci Bažantnice budou diskutovat rodiče předškolních dětí

Bažantnice. Foto: SMS DěčínBažantnice. Foto: SMS Děčín

DĚČÍN - První setkání na téma revitalizace Bažantnice se uskuteční s rodiči předškolních dětí. Revitalizaci lesoparku chce děčínská radnice realizovat pomocí dotace Nadace Proměny.

Reklama

První etkání se uskuteční 14. listopadu 2016 v 16 hodin v Mateřské škole Školní a je určeno pro rodiče malých dětí.

O dotaci usilovalo město již v loňském roce. Tenkrát ale s žádostí neuspělo.

Rozhodli jsme se žádost o dotaci opět podat, je to další pokus, jak lesopark komplexně obnovit. Vlastní peníze totiž na tak rozsáhlou rekonstrukci v rozpočtu nemáme,“ řekla děčínská primátorka Marie Blažková.

Lesopark Bažantnice je součástí veřejného městského prostoru již od roku 1931 a své jméno nese podle bažantí obory, kterou dříve býval.  Nyní je park obklopen zástavbou rodinných domů a sídlištěm. Fungovalo zde letní kino. Okraj parku využívají převážně obyvatele sídliště a děti z nedaleké mateřské školky. Cesty v lesním porostu slouží k procházkám a jako zkratky na městskou hromadnou dopravu.

Součástí lesoparku jsou lesní porosty, travnaté plochy, zpevněné plochy a cesty, nezpevněné cesty, bikrosová dráha, areál bývalého letního kina, oválné cvičiště a území s archeologickými nálezy, jehož součástí jsou pozůstatky historické tvrze. To všechno ovlivňuje jeho případnou revitalizaci,“ doplnila Marie Blažková.

Jakou finální podobu nakonec bude Bažantnice mít, mohou ovlivnit samotní obyvatelé okolních domů. Dotace z Nadace Proměny je totiž přímo závislá na hlasu obyvatel.

Nadace Proměny úzce spolupracuje s lidmi žijícími v těsné blízkosti dané lokality. Před samotnou realizací projektu pořádá veřejné diskuze a akce, ze kterých následně vychází architektonická soutěž,“ vysvětlila Marie Blažková.

Diskuzi s občany připravuje i současné vedení města. „Chceme slyšet názory obyvatel, kteří se v prostoru pohybují. Zajímá nás, jak právě oni by si park představovali,“ dodala primátorka.

Nad ideová studií vytvořenou v roce 2009 tak budou lidé moci společně diskutovat. První takové setkání se uskuteční s rodiči dětí.

Naplánovali jsme několik besed, kde si můžeme poslechnout názory na využití parku. Chceme dát postupně prostor všem věkovým skupinám místních obyvatel,“ upřesnila Marie Blažková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře