Novinky s novým jízdním řádem na Děčínsku a Šluknovsku

City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Děčínsko - Největší změna v počtu vlaků nastane na lince U1 v úseku Děčín – Ústí nad Labem a také na trati 083 Rumburk – Dolní Poustevna.

Reklama

V odpoledních hodinách v pracovní dny pojede navíc jeden pár osobních vlaků mezi stanicemi Děčín a Ústí nad Labem. Odjezd z Děčína v 15:02, zpět z Ústí nad Labem v 16:32.

Trať 090 Praha – Děčín: Nárůst počtu spojů. Noční zrychlený osobní vlak z Děčína (odjezd 0:16), který je přípojem od posledního vlaku z Bad Schandau, pojede až do Lovosic. Tímto spojením se umožní návrat cestujících z Drážďan až do Lovosic, kde bude přípoj i na Litoměřice.

V odpoledních hodinách v pracovní dny je přidán 1 pár osobních vlaků mezi stanicemi Děčín a Ústí nad Labem. Odjezd z Děčína v 15:02, zpět z Ústí nad Labem v 16:32.

Trať 083 Rumburk – Dolní Poustevna: V pracovní dny dochází k propojení prvních ranních vlaků a místo vlaků Děčín – Schőna a zpět a Rumburk – Dolní Poustevna a zpět pojede další pár přímých vlaků Děčín – Rumburk a opačně. Změna vychází ze společného požadavku Ústeckého kraje a německého objednatele regionální dopravy VVO.

Po dobu konání turistické akce Wandertag v Českosaském Švýcarsku pojede jeden pár turistického vlaku Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Mikulášovice – Panský – Krásná Lípa a zpět. Na jízdě tohoto vlaku se dohodl Ústecký kraj a VVO.

ČTĚTE:  Na železnici je nový jízdní řád. Více spojů, rychlejší cesta, cyklisté si připlatí

Novinky pro lyžaře: Skibus na Klínovec, vlaky na Moldavu, rozšíření provozu na Telnici

Jak pojedou autobusy i regionální vlaky v roce 2016?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře