Na Děčínsku je od března 2015 změna u některých autobusových linek

Autobus. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Autobus. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčínsko - Od 1. března 2015 se mění jízdní řády vybraných autobusových linek v rámci integrované Dopravy Ústeckého kraje pro okres Děčín.

Reklama

"Snažili jsme se vyhovět většině podnětů hlavně starostů, škol, státních institucí, ale i cestujících. I nadále budeme sledovat, zda jsou změny efektivní nebo bude potřeba do budoucna ještě provést nějaké úpravy," uvedl ke změnám ústecký krajský Jaroslav Komínek.

Podle krajské mluvčí Lucie Dosedělové cílem změn bylo odstranit největší pravidelná zpoždění a stabilizovat tak přestupní návaznosti spojů. "Takové úpravy jízdních řádů na mnoha linkách kraje spočívají jen v posunu například jediného či několika spojů o několik minut a nejsou tedy nijak výrazné," uvedla.

Větší změnou je přidání některých nových spojů, jako například zajetí spoje navíc do Jiřetína pod Jedlovou, úprava vedení spojů po Varnsdorfu na lince 409 a 410, nový dopolední spoj linky 436 Děčín – Jetřichovice, či na lince 421 Česká Kamenice – Srbská Kamenice. Nový spoj bude také na lince 452 z Verneřic do Lovečkovic.

Do integrovaného tarifu DÚK je zařazena připravovaná linka 438 Děčín - Jílové - Jílové, Sněžník, která bude v objednávce města Jílového. Na této lince bude možné využívat jízdní doklady a čipové karty DÚK.

Změny jsou na linkách číslo: 401 - 405, 407, 409 - 411, 421 - 423, 431, 432, 436, 437, 450.

ČTĚTE: Dopravu v severních Čechách čekají změny. Nejvíce na Litoměřicku a Děčínsku

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře