MHD v Děčíně bude přečíslovat linky. Proč?

Autobus MHD v Děčíně. Foto: archiv DP Děčín
Autobus MHD v Děčíně. Foto: archiv DP Děčín

TEPLICE - V Chomutově a Jirkově v prosinci 2016 dojde k přečíslování linek MHD. To samé čeká teplické autobusy a trolejbusy. Ale kdy?

Reklama

Zatímco chomutovský a jirkovský dopravní podnik se do integrované Dopravy Ústeckého kraje zapojí v prosinci, MHD v Děčíně už v ní je.

Autobusy nyní čeká další krok, který v Chomutově už mají vyřešený. Všechny tamní linky budou přečíslovány - to samé bude v Děčíně.

Avšak zatím není jasné, kdy se tak stane.

"O přečíslování linek s příslušnými dopravci intenzivně jednáme, zatím nemáme přesný termín, kdy by k tomu mohlo dojít," sdělila pro MojeDěčínsko.cz mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Proč se tak děje?

V rámci integrovaného systému budou přečíslovány linky MHD. Poslední dvojčíslí, na která jsou lidé zvyklí, ale zůstanou stejná.

Třeba Chomutov dostal v rámci Dopravy Ústeckého kraje třístovkovou řadu. Z linky 01 se tedy stane 301, z linky 40 se stane 340 a tak dále.

Obdobná situace bude na linkách MHD v Děčíně.

Důvodem přečíslování je, aby v kraji nebylo více linek stejného čísla.

V některých městech, které v integrované dopravě již jsou, například v Teplicích či Děčíně, k této změně zatím nedošlo, postupně tam však budou linky také přečíslovány.

Reklama

Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře