Jez na Labi do roku 2025? Rozhodovat by mohli lidé z Děčína v referendu

Model jezu na Labi v Děčíně. Foto: archiv Facebook Z. LinhartaModel jezu na Labi v Děčíně. Foto: archiv Facebook Z. Linharta

Děčín - Jez na Labi v Děčíně by mohl být vybudovaný v roce 2025, a to v případě, že s ním budou lidé souhlasit. Podle ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) by mohlo proběhnou referendum, zda lidé jez chtějí či nikoliv.

Reklama

Na veřejném projednání v Děčíně, které se konalo v pondělí (4.4.2016) svá stanoviska "pro" tlumočila nejen primátorka Marie Blažková (ANO), ale i ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Souhlasné stanovisko vyslovila i podstatná část přítomné veřejnosti.

Podle ministra by bylo ideální, pokud by se uskutečnilo referendum v Děčíně a blízkém okolí. Dan Ťok uvedl, že by mu to více pomohlo v rozhodování. Ze stávajících kroků je patrné, že vládní ministři za ANO vybudování plavebního stupně na Labi podporují. Například ministerstvo životního prostředí vedení Richardem Brabcem (ANO) lokalitu labského údolí v Děčíně nedalo na seznam evropsky významné lokality.

SOUVISEJÍCÍ: Volná cesta jezům. Labský kaňón nebude evropsky významnou lokalitou

Přítomní se shodli, že je nutné zajistit splavnost Labe po celý rok. Tomu má podle zastánců plavebního stupně pomoci vybudování jezu na Labi. Proti tomu jsou ekologové.

Součástí jezu má být i vodní elektrárna. Ta podle investora umožní průchod ryb přes turbíny i při jejich provozu, aniž by došlo k jejich usmrcení.

Podívejte se na video Ředitelství vodních cest o jezu na Labi v Děčíně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře