Derby Děčína s Ústím přineslo další skvělý basket, kouč Armexu Budínský chválil čtvrtou čtvrtinu

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - V další dramatickou bitvu se proměnilo utkání 31. kola basketbalové KNBL mezi domácím Děčínem a Ústí nad Labem. Děčín sice ústeckého soupeře porazil již potřetí v sezóně, tentokrát ale musel v průběhu utkání dotahovat desetibodovou ztrátu. Navázal tak na dramatickou koncovku z prosincového setkání obou soupeřů, kdy Děčín vyhrál střelou v poslední vteřině zápasu.

Reklama

Děčín se sice vyhřívá na 2. místě tabulky, ale v poslední době se mu příliš nedařilo. Atmosféře nepřidalo ani prohrané finále Českého poháru s Pardubicemi. Proti Ústí si Armex ale nakonec připsal vítězství 78:67.

"Za výhru jsme rádi. Samozřejmě jsme za sebou měli Final Four Českého poháru, takže jsme mohli být unavení. A bylo to na naší hře znát. Fyzicky i mentálně jsme na tom byli hůře. Vytvořili jsme mnoho zbytečných ztrát a hloupými chybami v obraně jsme Ústí dostali do hry," komentoval souboj severočeských rivalů trenér Děčína Pavel Budínský.

Válečníci v poločase se Slunetou o bod prohrávali, nakonec ale došli k vítězství. A to hlavně díky čtvrté čtvrtině, kterou ovládli 25:14.

"Musím ale hráče pochválit, že do toho dali srdce a dostali se do vedení. Také nás skvěle povzbuzovali fanoušci. Čtvrtá čtvrtina byla už z naší strany kvalitní, hráli jsme velmi pestře a vytvářeli si střelecké pozice. Nakonec jsme v závěru už výsledek v poklidu udrželi," pochvaloval si Budínský.

Armex potrápil Pavel Bosák, který do Ústí přestoupil jen před několika dny právě z Děčína. A svůj bývalý celek nešetřil, nasázel 21 bodů. Ale ani jeho skvělý výkon nestačil na to, aby Sluneta děčínského soka obrala o body.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře