Děčínští záchranáři maji novou základnu v Ovocné ulici

Záchranná služba, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz
Záchranná služba, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

Děčín - Zdravotnická záchranná stanice v Děčíně má nové působiště. Před několika týdny začaly sanitky se zdravotníky vyrážet ze základny v Ovocné ulici, tu pro ně vybudoval Ústecký kraj.

Reklama

Z původních budov přepravní zdravotnické služby, které stály v místě dnešní základny, zůstaly při rekonstrukci jen obvodové zdi. Přibyla k nim přístavba s garážemi pro sanitky a moderní zázemí pro lékaře, zdravotní sestry a další personál.

K dispozici mají hned několik lékařských pokojů, sociální zařízení nebo vlastní myčku pro sanitky. Celkem šlo na tuto akci z rozpočtu Ústeckého kraje 20 799 857 korun. Děčínští záchranáři donedávna sídlili v budově spolu s hasičským záchranným sborem.

„Snažíme se neustále modernizovat zázemí i vybavení našich zdravotníků. Aktuálně chceme vozový park Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje se rozšířit o 24 nových sanitek,“ popsal další plány na modernizaci vybavení ZZS náměstek hejtmana Stanislav Rybák.  Nové vozy přijdou i s přístroji a dalším vybavením na zhruba 80,6 milionů korun.Evropské dotace pokryjí 85 procent nákladů. Zbylých 15 procent ve výši zhruba 12 milionů korun doplatí Ústecký kraj.

Děčínská základna je další zmodernizovanou budovou pro zdravotnickou záchrannou stanici v Ústeckém kraji. Před nedávnem byla nově otevřena i výjezdová základna ZZS na Klínech.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře