Děčínští mají na dosah semifinále. Stačí jedna výhra, ví trenér Budínský

Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš
Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš

Děčín - Basketbalisté BK Děčín mají na dosah potvrzení postupu do semifinále play-off Kooperativa NBL. Ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0 na zápasy a v sobotu 11. dubna 2015 mají na domácí palubovce ideální možnost k uzavření této části vyřazovacích bojů.

Reklama

 

Jaká je nálada v děčínském táboře? „O co se hraje v utkání číslo tři, není potřeba sáhodlouze rozebírat. Vítězství by nás posunulo do semifinále. V opačném případě bude čtvrtfinále pokračovat. To, že budeme chtít sérii ukončit, je víc než jasné, ale co je ještě jasnější, že Ostrava bude jistě proti,“ vystihuje realitu trenér Pavel Budínský.

„Proto očekávám od všech hráčů Ostravy obrovské odhodlání, nasazení a vůli po vítězství, což každému členovi našeho týmu musí zbystřit mysl. Zároveň se ale domnívám, že větší tlak je na soupeřově straně, neboť on už musí od této chvíle všechna utkání vyhrát, pokud chce postoupit dál. My si dvěma výhrami vytvořili lepší pozici před tímto duelem, ale na druhou stranu je to velmi zavádějící z pohledu toho, že hrajeme doma, kde jsme ještě letos s Ostravou neprohráli,“ připomíná kouč.

„Co se týká nastavování hlav hráčů, tak předpokládám, že mého vlivu nebude tolik potřeba, neboť již po utkání v Ostravě bylo cítit, že si všichni uvědomují, jaká je před námi šance. Co se týká samotné hry, musíme se znovu dobře připravit na kvality Coreyho Muirheada, Adama Číže, Filipa Zbránka a samozřejmě i ostatních, kteří se díky svým příspěvkům zasloužili o vyrovnané utkání v Ostravě. Chtěl bych, aby tíha tohoto okamžiku a velká očekávání od našich fanoušků neparalyzovala těla ani mysl mých hráčů, ale byla naopak velkým oktanovým číslem našich pohonných látek,“ zvolil Budínská nevšední příměr.

Křídelní hráč Luboš Stria připojil: „Jak je dobře známo, poslední krok je často nejtěžší ze všech, a proto jdeme do zápasu s pokorou. Letos společně chceme udělat pomyslný ,krok navíc´ a dosáhnout úspěchu pro celý Děčín. Ostrava bude bojovat do posledního dechu, protože už nemá jinou volbu a na co se šetřit. Věřím, že máme kvalitu a zkušenosti, které nám pomohou zápas zvládnout."

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře