Děčínští basketbalisté chtějí vyhrát i v Ostravě

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Do Ostravy odjeli s cílem vybojovat další vítězství v Kooperativa NBL basketbalisté BK Děčín. Věří ve vlastní síly, přesto mají respekt ze soupeře. Zápas se hraje v Ostravě v sobotu 28. února 2015.

Reklama

"Stejně tak, jako každý jiný tým v této soutěži, i Ostrava je v domácím prostředí velmi nebezpečným protivníkem. O tom se přesvědčilo již několik týmů. Osa týmu je jasná - zahraniční hráči tažení na střední rozehrávce Adamem Čížem plus českými křídelníky Filipem Zbránkem a Luďkem Jurečkou,“ říekl děčínský trenér Pavel Budínský.

"Útočný potenciál soupeře vidím ve hře jeden na jednoho. Ať už to jsou pivoti Rohde a Dougherty nebo atleticky vybavený Corey Muirhead, jenž je schopen hrát na různých pozicích. Pokud chceme uspět s Ostravou i počtvrté, je nutné položit základy naší hry na obranné polovině - a samozřejmě vybalancovat i útočnou fázi, ve které jsme poslední dobou ne zcela uvolnění a dostatečně produktivní. Otázkou rovněž bude, v jakém složení nastoupíme, to rozhodne až aktuální zdravotní stav hráčů,“ podotkl děčínský kouč.

Robert Landa, pivot a hrající asistent Pavla Budínského uvedl: "V tomto ročníku nebylo a nebude snadné utkání na venkovní palubovce. A o to cennější jsou v celkovém hodnocení výhry z hřišť soupeřů. My samozřejmě chceme uspět i v dalším utkání v Ostravě. Soupeř je v domácí aréně tradičně silným, nepříjemným, odolným týmem, byť v každé sezoně s jinými lídry a novými jmény na soupisce. Ostravská družina klíčových hráčů se zúžila na českou minoritu Číž, Jurečka a Zbránek a legii cizinců Rohde, Dougherty, Muirhead, Beaumont a Neal. Vítězství nám přinese zodpovědný a soustředěný výkon."

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře