Děčínský primátor podepsal výzvu k podpoře ředitelky zámku. Radní ji přitom odvolali

Zámek Děčín. Foto: archiv Pixabay.com
Zámek Děčín. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - Odvolávám, co jsem odvolal. Tak lze parafrázovat chování děčínského primátora Jaroslava Hroudy (ANO), který podpesal výzvu k podpoře odvolané ředitelky děčínského zámku Ivety Krupičkové. Tu přitom odvolala rada města v čele s primátorem.

Reklama

Lidé v Děčíně se podepisují pod výzvu na podporu ředitelky děčínského zámku Ivety Krupičkové.

Dečínští radní ji odvolali prý i kvůli tomu, že mají výhrady k vedení této kulturní instituce a chtějí na místo jejího šéfa vypsat výběrové řízení.

Výzvu, která podporuje ředitelku Krupičkovou, podepsalo podle jejích iniciátorů zatím v papírové podobě kolem 1 200 lidí, 700 jich připojilo svůj podpis elektronicky.

Píše se v ní, že ředitelka dokázala pozvednout kdysi poničený a opuštěný zámek na dominantu města, která má vysokou návštěvnost až že krok radních vyvolává obavy o další směřování téhle instituce.

Výtky přes média sdělil i děčínský primátor Jaroslav Hrouda. Třeba pro Český rozhlas Sever uvedl, že mají lidé, kteří by zámek chtěli a mohli vést, určitě takové schopnosti, aby za krátkou dobu dali dohromady svou vizi o jeho směřování a stihli se přihlásit.

Jaroslav Hrouda rovněž zdůraznil, že zámek podle něj nejsou jen kulturní akce a umělecké sbírky, ale také řízení provozu budovy, a tam prý vidí rezervy.

Přesto výzvu k podpoře odvolané ředitelky Krupičkové sám podepsal. Rozpor v tom nevidí.

Jako důvod uvedl, že si Ivety Krupčkové váží za to, co pro zámek vykonala a cení si jí jako odbornice.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře