Děčínská basketbalová hala se přejmenovala na ARMEX Sportcentrum

Basketbalová hala. Foto: archiv MojeDěčínsko.czBasketbalová hala. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčín - Pro následujících pět sezón získává basketbalový klub BK Děčín nového generálního partnera. Stává se jím děčínská skupina ARMEX, která je prostřednictvím svých dceřiných firem významným dodavatel pohonných hmot, elektřiny a zemního plynu či armatur. Podpisem smlouvy se také mění název basketbalového klubu na BK ARMEX Děčín.

Reklama

Zároveň se změnou názvu klubu se mění i název sportovní haly v Maroldově ulici, kde se mimo jiné hraje i prvoligový mužský basketbal, na ARMEX Sportcentrum. Smlouvu na tiskové konferenci podepsali zástupci basketbalového klubu a skupiny ARMEX. Obě strany se dohodly, že detaily spolupráce nebudou zveřejněny.

„Pro BK Děčín znamená spojení s firmou Armex Holding, a.s. ekonomickou stabilitu, která je pro fungování klubu na profesionální úrovni nezbytná. Věříme, že toto spojení dokážeme využít a posuneme klub opět o kus vpřed,“ uvedl generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

„Spojení naší skupiny s děčínským basketbalem je naprosto přirozené. Již od začátku 90. let v Děčíně působíme a podílíme se zde na mnoha projektech. Basketbalový klub je příkladem úspěšné sportovní tradice v Děčíně. Troufám si tvrdit, že skupina ARMEX je zase příkladem úspěšného podnikání. Je pro nás důležité, aby se město a tento region nadále rozvíjely a spolupráce s BK Děčín je k tomu dobrou příležitostí,“ uvedl Antonín Hlavsa, generální ředitel a majitel skupiny ARMEX, která je největší společností v Ústeckém kraji a podle žebříčku CZECH TOP 100 patří mezi 40 největších firem v zemi.

Válečníci se v roce 2015 poprvé v historii probojovali do finále Národní basketbalové ligy. Ve druhém finálovém klání byl navíc vytvořen nový divácký rekord NBL, když utkání proti ČEZ Basketball Nymburk na děčínském zimním stadionu přilákalo 4.850 diváků. Navíc přidali svěřenci kouče Pavla Budínského druhou příčku v Hyundai Final Four Českého poháru.

Do nadcházející sezony vstupují Válečníci pouze s minimem změn v sestavě a s motivací obhájit medailové příčky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře