Děčín zredukuje dávky na bydlení

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

DĚČÍN - Vedení města Děčína se rozhodlo následovat další města z regionu a hodlá se postavit byznysu s chudobou.

Reklama

Tenhle problém řeší v podstatě v celém Ústeckém kraji. Především v Mostě či Chomutově. Jak se postavit vzkvétajícímu byznysu s chudobou, na kterém vydělávají pochybné osoby a naopak k tragické situaci dochází samotná města?

Děčín se nově rozhodl omezit vyplácení sociálních dávek na bydlení novým nájemníkům v problémových oblastech a domech v ulicích Zelené a Krátké.

Město se takto může zachovat vzhledem k novele zákona o pomoci v hmotné nouzi. Děčín tak rozhodne o místech, kde dojde k zredukování vyplácení sociálních dávek na bydlení.

Člověk totiž nemusí být génius, aby dospěl k zjištění, že majitelé domů v problémových lokalitách si nechávají vyplácet zcela nadhodnocené nájemné. Vlastníci takových obytných prostor se mnohdy zajímají pouze o vyplácení nájmů, ale o to, že jejich nájemníci značně zhoršují život v oblasti, už ne.

Nyní ale zákon umožňuje se těmto praktikám postavit. Smůlu budou mít noví nájemníci, těch stávajících se nařízení netýká.

Zatím Děčín rozhodl, že se bude zabývat problematikou v Zelené a Krátké ulici.

S monitorováním situace v problémových lokalitách mají plné ruce práce i hlídky městské policie. Nyní začal Děčín konat.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře