Děčín zredukuje dávky na bydlení

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

DĚČÍN - Vedení města Děčína se rozhodlo následovat další města z regionu a hodlá se postavit byznysu s chudobou.

Reklama

Tenhle problém řeší v podstatě v celém Ústeckém kraji. Především v Mostě či Chomutově. Jak se postavit vzkvétajícímu byznysu s chudobou, na kterém vydělávají pochybné osoby a naopak k tragické situaci dochází samotná města?

Děčín se nově rozhodl omezit vyplácení sociálních dávek na bydlení novým nájemníkům v problémových oblastech a domech v ulicích Zelené a Krátké.

Město se takto může zachovat vzhledem k novele zákona o pomoci v hmotné nouzi. Děčín tak rozhodne o místech, kde dojde k zredukování vyplácení sociálních dávek na bydlení.

Člověk totiž nemusí být génius, aby dospěl k zjištění, že majitelé domů v problémových lokalitách si nechávají vyplácet zcela nadhodnocené nájemné. Vlastníci takových obytných prostor se mnohdy zajímají pouze o vyplácení nájmů, ale o to, že jejich nájemníci značně zhoršují život v oblasti, už ne.

Nyní ale zákon umožňuje se těmto praktikám postavit. Smůlu budou mít noví nájemníci, těch stávajících se nařízení netýká.

Zatím Děčín rozhodl, že se bude zabývat problematikou v Zelené a Krátké ulici.

S monitorováním situace v problémových lokalitách mají plné ruce práce i hlídky městské policie. Nyní začal Děčín konat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online Volby 2017 na severu Čech: Výsledky voleb sledujeme online
Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň

OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech
Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku


Komentáře