Děčín představil koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury

Koncepce rozvoje cyklistické infrastruktury. Foto: archiv Město DěčínKoncepce rozvoje cyklistické infrastruktury. Foto: archiv Město Děčín

Děčín - Koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury města Děčín představil v městské knihovně její zpracovatel Květoslav Syrový. Bylo to již druhé setkání s veřejností nad touto novou koncepcí, která hledá možnosti, jak leckdy složitou dopravní situaci vyřešit.

Reklama

Květoslav Syrový hovořil o nutnosti celkového zklidnění dopravy v centru města.

„Ze zkušeností vím, že pokud dojde k zavedení opatření pro cyklisty, dojde k celkovému zklidnění v celé oblasti a zlepší se tak výrazně život místních obyvatel," řekl Květoslav Syrový, autor koncepce.

Již na minulém setkání účastníci hovořili o tom, že v Děčíně se jezdí spíše na kolo než na kole a že je nutné takzvaně rozjezdit Děčín.

V praxi by to mohlo znamenat například omezení rychlosti, vytvoření obytných zón a především doplnění mobiliáře.

„Vedení města se s navrhovanou koncepcí pečlivě seznámilo a věřím, že se nám podaří postupně návrhy projektanta realizovat, byť je to velmi dlouhodobý proces, který bude vyžadovat mnoho finančních prostředků a změn v dopravě. Přesto vidím jako důležité se celkovým zklidněním dopravy opravdu zabývat," vysvětlila Marie Blažková, primátorka města, která se veřejné akce také zúčastnila.

S návrhem koncepce se ještě seznámí zastupitelé a poté ještě projde schvalovacím procesem v radě a zastupitelstvu. Konečná schválená koncepce bude zveřejněna na webových stránkách města.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře