Děčín představil koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury

Koncepce rozvoje cyklistické infrastruktury. Foto: archiv Město Děčín
Koncepce rozvoje cyklistické infrastruktury. Foto: archiv Město Děčín

Děčín - Koncepci rozvoje cyklistické infrastruktury města Děčín představil v městské knihovně její zpracovatel Květoslav Syrový. Bylo to již druhé setkání s veřejností nad touto novou koncepcí, která hledá možnosti, jak leckdy složitou dopravní situaci vyřešit.

Reklama

Květoslav Syrový hovořil o nutnosti celkového zklidnění dopravy v centru města.

„Ze zkušeností vím, že pokud dojde k zavedení opatření pro cyklisty, dojde k celkovému zklidnění v celé oblasti a zlepší se tak výrazně život místních obyvatel," řekl Květoslav Syrový, autor koncepce.

Již na minulém setkání účastníci hovořili o tom, že v Děčíně se jezdí spíše na kolo než na kole a že je nutné takzvaně rozjezdit Děčín.

V praxi by to mohlo znamenat například omezení rychlosti, vytvoření obytných zón a především doplnění mobiliáře.

„Vedení města se s navrhovanou koncepcí pečlivě seznámilo a věřím, že se nám podaří postupně návrhy projektanta realizovat, byť je to velmi dlouhodobý proces, který bude vyžadovat mnoho finančních prostředků a změn v dopravě. Přesto vidím jako důležité se celkovým zklidněním dopravy opravdu zabývat," vysvětlila Marie Blažková, primátorka města, která se veřejné akce také zúčastnila.

S návrhem koncepce se ještě seznámí zastupitelé a poté ještě projde schvalovacím procesem v radě a zastupitelstvu. Konečná schválená koncepce bude zveřejněna na webových stránkách města.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře