Děčín má vlastní platební kartu. Lze s ní platit bezkontaktně za MHD i v obchodech

Plakát. Zdroj: DPMD
Plakát. Zdroj: DPMD

DĚČÍN - Dopravní podnik města Děčína představil novou víceúčelovou chytrou kartu. Jedná se o předplacenou bankovní kartu, ke které je vůbec poprvé v Česku možné přiřadit časový kupon MHD. Dále s ní lze běžně platit bezkontaktně za jednorázové jízdné, v obchodech nebo na internetu. Nová karta je navíc dostupná i ve formě platebního náramku.

Reklama

„Cestující v Děčíně mají možnost odbavit se mnoha různými způsoby podle toho, co komu vyhovuje. Hotovostí, kartami integrovaného dopravního systému, bezkontaktními bankovními kartami a od dnešního dne také novou multifunkční kartou, která je dostupná i ve variantě praktického vodotěsného náramku," vyjmenoval ředitel DPMD Bohumil Bárta.

"Novou chytrou kartu DPMD lze navíc ovládat i z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu, a to jak dobití elektronické peněženky tak přiřazení kuponu, což původní systém neumožňoval. Do budoucna chceme prosadit stejnou výši jízdného při úhradě všemi typy bezkontaktních bankovních nebo dopravních karet akceptovaných našim systémem a rozšíření systému o další funkcionality," doplnil.

Víceúčelová chytrou kartu DPMD vyvinul ve spolupráci s Českou spořitelnou a společností Vis.

Víceúčelová karta DPMD je navíc technologicky připravena na budoucí spuštění pružného jízdného, které umožní vyhodnotit a propočítat jízdné tak, aby cestující vždy zaplatil tu nejlepší a cenově nejvýhodnější kombinaci jízdenek.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře