Další zdržení. Vilsnická spojka se stavět nezačne

Nové dopravní řešení v Děčíně. Foto: archiv ŘSDNové dopravní řešení v Děčíně. Foto: archiv ŘSD

Děčín - Stavba Vilsnické spojky v Podmoklech bude opět opožděna. Na vině jsou úřední povolení, které Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jako investor, zatím nezískal. Silnice přitom má lépe zprůjezdnit dopravu v Děčíně na trase Liberec - Ústí nad Labem.

Reklama

Mimoúrovňová křižovatka, úsek dlouhý 2,5 kilmetrů. Stavba má trvat rok a půl, nákaldy zhruba 627 milionů korun. To jsou základní data dopravní stavby, o které se dlouho mluví, avšak ŘSD chybí potřebná povolení. Stavební projekt totiž nezískal zatím pravomocné územní rozhodnutí ani stavební povolení.

Stavbu má přitom postavit vítězná firma z roku 2008, kdy byla zakázka vysoutěžena. Kvůli tehdejšímu rozhodnutí ministra dopravy byl projekt pozastaven.

Vilsnícká spojka po zhotovení a uvedení do provozu ulhčí dopravě na trase z mostu přes Labe směr na Ústeckou ulici. Ovšem dopravu zcela z Podmokel neodkloní, pomoci má až nový dálniční přivaděč. Avšak v současnosti není rozhodnuto, která varianta bude vybrána.

ČTĚTE: Tři varianty přivaděče k D8 z Děčína. Která nakonec zvítězí?

Stavba Vilsnické spojky odstartuje. Odvede tranzitní dopravu z Ústecké ulice

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře