Chlapci z výchovného ústavu budou bydlet v objektu bývalého bowlingu v Křešicích

Výchovný ústav v Boleticích. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz
Výchovný ústav v Boleticích. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčín - Bývalý bowling v Křešicích město Děčín na půl roku pronajme. Nájemcem bude Výchovný ústav, který potřebuje umístit své chovance po dobu rekonstrukce svého objektu v Děčíně na Letné.

Reklama

Objekt, který je již mnoho let prázdný, plánuje město přestavět na domov se zvláštním režimem. Dokud nebude zahájena stavba, stane se přechodným domovem pro čtyřicet středoškoláků bydlících nyní na Slovanské ulici.

„Vyšli jsme vedení ústavu vstříc, protože tento objekt v tuto chvíli připravujeme na přestavbu a dokud nebude hotová projektová dokumentace a stavební povolení, může dům využívat někdo jiný,“ uvedla děčínská primátorka Marie Blažková.

Výchovný ústav, dětský domov se školou, středisko výchovné péče, základní školy a školní jídelny na půl roku obydlí pouze část objektu a uhradí veškeré náklady s tím spojené včetně nájmu.

Domov se zvláštním režimem by měl sloužit klientům, kteří mají poruchu kognitivních funkcí.

„Poloha a dispozice areálu je ideální právě pro tyto klienty. Představujeme si, že zde vzniknou kvalitní, jedno maximálně dvoulůžkové pokoje. Zahrada v areálu a klidné prostředí bude příjemné nejen pro obyvatele domova, ale i pro personál,“ doplnila primátorka města. Než bude zpracována projektová dokumentace a zahájena stavba budou zde bydlet chlapci, jejichž domov bude procházet rekonstrukcí. Město chce podat žádost o dotaci 15. března. Samotná realizace by mohla probíhat v roce 2017. Pokud se nám dotaci podaří získat, zaplatí 70% celkových nákladů,“ dodala Marie Blažková.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře