Chceme využít domácí prostředí a postoupit, netají trenér Budínský na startu semifinále

Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar GoliášPavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš

Děčín - Nejvyšší basketbalová soutěž mužů graduje a směřuje do finále! O obsazení dvojice, která si to rozdá o titul, se rozhodne v semifinálových sériích Kooperativa NBL mezi Děčínem a Prostějovem a také v duelech Nymburka s Opavou.

Reklama

Děčínští mají jistotu, že se v semifinále představí minimálně dvakrát doma. První zápas se hraje už v pondělí 20. dubna 2015.

„Postoupit mezi poslední čtyři a tudíž hrát o medaile byl motivační cíl, o kterém jsme se bavili před začátkem sezony a za kterým jsme svojí pracovitostí a poctivostí všichni v tomto klubu šli. Tyto naše představy se staly skutečností, a proto jsem moc rád, že především naši fanoušci uvidí utkání s kvalitním soupeřem, jakým bezesporu Prostějov je,“ pozval diváky děčínský trenér Pavel Budínský.

„Pět let po sobě hrál Prostějov finále s Nymburkem, což je jasný důkaz a punc práce a kvality tohoto klubu - a my budeme dalším z týmů, které se budou snažit tento fakt změnit. Díky druhému místu po základní části máme v prvním utkání výhodu domácího prostředí, čehož bychom samozřejmě rádi využili, ale Prostějov bude jistě proti, a navíc v posledním vzájemném utkání nás tady porazil, takže se dá těžko predikovat, jak velký vliv to na výsledek bude mít,“ uvažoval kouč.

„Alfou a omegou pro nás bude zdravotní stav všech hráčů, především kapitána Jakuba Houšky, jenž se víceméně ve čtvrtfinálové sérii nezapojil do hry. Dalším faktorem, který bude důležitý pro vývoj celé série, jsou výkony jednotlivých hráčů. Pokud se chceme měřit s naším soupeřem, tak bude zapotřebí předvádět maximálně možné výkony na hranici současných možností, a samozřejmě víra, že jsme jako tým schopni Prostějov porazit třikrát,“ nastínil Budínský.

Pivot Robert Landa touží po úspěchu. „Moc si přejeme finále NBL v Děčíně a pro postup uděláme vše. Základem je pečlivá příprava a maximum na hřišti. Série s Prostějovem nemá jasného favorita, ale my máme výhodu - více než tisícihlavý dav v hledišti děčínské basketbalové haly,“ tvrdil zkušený hráč. „Potřebujeme tři vítězství. Jedna výhra, jedna porážka nic neřeší, dvě výhry znamenají blízkost finále, ale ne postup. Jen tři výhry a nic víc. Prostějov je silný tým, s širokým kádrem a pestrou hrou. Každý zápas v sérii bude náročný,“ dodal Landa.

ČTĚTE: Děčínským basketbalistům stojí v cestě do finále tým Prostějova

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře