Chceme využít domácí prostředí a postoupit, netají trenér Budínský na startu semifinále

Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš
Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš

Děčín - Nejvyšší basketbalová soutěž mužů graduje a směřuje do finále! O obsazení dvojice, která si to rozdá o titul, se rozhodne v semifinálových sériích Kooperativa NBL mezi Děčínem a Prostějovem a také v duelech Nymburka s Opavou.

Reklama

Děčínští mají jistotu, že se v semifinále představí minimálně dvakrát doma. První zápas se hraje už v pondělí 20. dubna 2015.

„Postoupit mezi poslední čtyři a tudíž hrát o medaile byl motivační cíl, o kterém jsme se bavili před začátkem sezony a za kterým jsme svojí pracovitostí a poctivostí všichni v tomto klubu šli. Tyto naše představy se staly skutečností, a proto jsem moc rád, že především naši fanoušci uvidí utkání s kvalitním soupeřem, jakým bezesporu Prostějov je,“ pozval diváky děčínský trenér Pavel Budínský.

„Pět let po sobě hrál Prostějov finále s Nymburkem, což je jasný důkaz a punc práce a kvality tohoto klubu - a my budeme dalším z týmů, které se budou snažit tento fakt změnit. Díky druhému místu po základní části máme v prvním utkání výhodu domácího prostředí, čehož bychom samozřejmě rádi využili, ale Prostějov bude jistě proti, a navíc v posledním vzájemném utkání nás tady porazil, takže se dá těžko predikovat, jak velký vliv to na výsledek bude mít,“ uvažoval kouč.

„Alfou a omegou pro nás bude zdravotní stav všech hráčů, především kapitána Jakuba Houšky, jenž se víceméně ve čtvrtfinálové sérii nezapojil do hry. Dalším faktorem, který bude důležitý pro vývoj celé série, jsou výkony jednotlivých hráčů. Pokud se chceme měřit s naším soupeřem, tak bude zapotřebí předvádět maximálně možné výkony na hranici současných možností, a samozřejmě víra, že jsme jako tým schopni Prostějov porazit třikrát,“ nastínil Budínský.

Pivot Robert Landa touží po úspěchu. „Moc si přejeme finále NBL v Děčíně a pro postup uděláme vše. Základem je pečlivá příprava a maximum na hřišti. Série s Prostějovem nemá jasného favorita, ale my máme výhodu - více než tisícihlavý dav v hledišti děčínské basketbalové haly,“ tvrdil zkušený hráč. „Potřebujeme tři vítězství. Jedna výhra, jedna porážka nic neřeší, dvě výhry znamenají blízkost finále, ale ne postup. Jen tři výhry a nic víc. Prostějov je silný tým, s širokým kádrem a pestrou hrou. Každý zápas v sérii bude náročný,“ dodal Landa.

ČTĚTE: Děčínským basketbalistům stojí v cestě do finále tým Prostějova

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře