Chceme odčinit pohárový nezdar a oplatit Prostějovu porážku, burcuje trenér Budínský

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Basketbalový svátek proběhne v pondělí 9. března v děčínské sportovní hale. Domácí tým BK hostí v atraktivním duelu Kooperativa NBL celek Prostějova. Severočeský tým se pokusí o odvetu za prohru s tímto soupeřem ve finále Českého poháru.

Reklama

„Lekci, kterou nám Prostějov uštědřil, máme ještě všichni v živé paměti, a proto nebude jednoduché námi darovaný vagon sebevědomí Orlům přetlačit a vrátit zpět do depa. Kouzlo basketbalu je ale v tom, že každé utkání začíná za stavu 0:0 a má mnohdy nový scénář i jinou zápletku,“ rozjímal děčínský trenér Pavel Budínský.

„Proto doufám, že poučení z posledního utkání bude hnacím motorem našeho výkonu a budeme víc než vyrovnaným soupeřem. Útočná kvalita je u Prostějova neoddiskutovatelná, co hráč, to potenciální nebezpečí pro soupeřův koš - a pokud se přidá i obranná kvalita, máte před sebou tým, jenž to myslí s postupem do ligového finále vážně, tak jako v předchozích pěti letech. Všichni si uvědomujeme, o jaké utkání se jedná, a proto je potřeba se na něj správně nachystat. Z mého pohledu bude důležitý zdravotní stav všech našich hráčů - a pak i míra sebevědomí, jenž bude nutné především ve hře jeden na jednoho. Toto utkání je určitě dobrou pozvánkou pro naše fanoušky, kteří nám doufám pomohou svým bouřlivým projevem k výhře,“ pozval kouč diváky do děčínské haly.

Kapitán týmu a pivot Jakub Houška rovněž naznačuje přitažlivost střetnutí: „Trochu nás od poháru trápí zdravotní problémy - a o to cennější pro nás byla poslední výhra ve Svitavách. Nyní máme čas na to, abychom se dali do pořádku a v pondělí byli všichni připraveni na velice důležitý zápas proti Orlům. Myslím, že to již bude takový play-off zápas, protože oba týmy vědí, o co se tady hraje. Doufám, že tento zápas bude bezkonkurenčně vyprodán, a to i přesto, že ho bude přenášet televize. Každý Děčíňák v Maroldovce pro nás bude velká podpora - a já doufám, že společně dokážeme, že doma neprohráváme! Moc se na tento zápas těším, protože to je zápas opravdu o hodně. A tudíž o namotivovanosti našeho týmu nemůže být pochyb!"

ČTĚTE: BK Děčín se zapojil do projektu Každý koš pomáhá. Sehraje utkání s Prostějovem

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře