Chceme odčinit pohárový nezdar a oplatit Prostějovu porážku, burcuje trenér Budínský

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Basketbalový svátek proběhne v pondělí 9. března v děčínské sportovní hale. Domácí tým BK hostí v atraktivním duelu Kooperativa NBL celek Prostějova. Severočeský tým se pokusí o odvetu za prohru s tímto soupeřem ve finále Českého poháru.

Reklama

„Lekci, kterou nám Prostějov uštědřil, máme ještě všichni v živé paměti, a proto nebude jednoduché námi darovaný vagon sebevědomí Orlům přetlačit a vrátit zpět do depa. Kouzlo basketbalu je ale v tom, že každé utkání začíná za stavu 0:0 a má mnohdy nový scénář i jinou zápletku,“ rozjímal děčínský trenér Pavel Budínský.

„Proto doufám, že poučení z posledního utkání bude hnacím motorem našeho výkonu a budeme víc než vyrovnaným soupeřem. Útočná kvalita je u Prostějova neoddiskutovatelná, co hráč, to potenciální nebezpečí pro soupeřův koš - a pokud se přidá i obranná kvalita, máte před sebou tým, jenž to myslí s postupem do ligového finále vážně, tak jako v předchozích pěti letech. Všichni si uvědomujeme, o jaké utkání se jedná, a proto je potřeba se na něj správně nachystat. Z mého pohledu bude důležitý zdravotní stav všech našich hráčů - a pak i míra sebevědomí, jenž bude nutné především ve hře jeden na jednoho. Toto utkání je určitě dobrou pozvánkou pro naše fanoušky, kteří nám doufám pomohou svým bouřlivým projevem k výhře,“ pozval kouč diváky do děčínské haly.

Kapitán týmu a pivot Jakub Houška rovněž naznačuje přitažlivost střetnutí: „Trochu nás od poháru trápí zdravotní problémy - a o to cennější pro nás byla poslední výhra ve Svitavách. Nyní máme čas na to, abychom se dali do pořádku a v pondělí byli všichni připraveni na velice důležitý zápas proti Orlům. Myslím, že to již bude takový play-off zápas, protože oba týmy vědí, o co se tady hraje. Doufám, že tento zápas bude bezkonkurenčně vyprodán, a to i přesto, že ho bude přenášet televize. Každý Děčíňák v Maroldovce pro nás bude velká podpora - a já doufám, že společně dokážeme, že doma neprohráváme! Moc se na tento zápas těším, protože to je zápas opravdu o hodně. A tudíž o namotivovanosti našeho týmu nemůže být pochyb!"

ČTĚTE: BK Děčín se zapojil do projektu Každý koš pomáhá. Sehraje utkání s Prostějovem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře